Mesi rješava sve probleme: Kapiten donio pobjedu Barseloni

Do 64. minuta nije bilo golova, da bi Argentinac , po ko zna koji put u karijeri, riješio sve probleme svog tima i golom iz slobodnog udarca prelomio meč
mesi, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.08.2018. 22:20h

Barselona se cijeli sat mučila protiv Alavesa na startu Primere, ali mučenje lakše pada timu koji ima Lea Mesija.

Do 64. minuta nije bilo golova, da bi Argentinac , po ko zna koji put u karijeri, riješio sve probleme svog tima i golom iz slobodnog udarca prelomio meč. Kutinjo je 20 minuta kasnije povisio na 2:0, a Mesi u posljednjim trenucima meča postavio konačnih 3:0.

Nakon niza promašenih šansi, Mesi je provukao loptu ispod živog zida i iznenadio odličnog golmana Pačeka.

Kapiten Barse je u prvom dijelu iz slobodnog udarca pogodio prečku, nekoliko minuta nakon gola i stativu, dok je Pačeko bio uspješniji od Albe, Dembelea i Suaresa.

Sve je bilo lakše nakon vođstva, pa je Kutinjo riješio sve dileme udarcem sa 13-14 metara, nakon lijepe solo akcije.

U trećem minutu nadoknade, Mesi je upisao i drugi gol, najavivši još jednu uspješnu sezonu u klubu, nakon razočaranja sa nacionalnim timom..

Ter Štegen je na golu domaćeg tima uglavnom bio besposlen, ali je izveo jedan od najljepših poteza na meču, kada je elegantnim driblingom riješio situaciju pred svojim golom i dobio ovacije Nou kampa.

Iznenađenje na startu priredio je Real Sosijedad koji je u gostima bio bolji od Viljareala 2:1.

Domaćin je poveo preko Morena, preokrenuli su Vilijan Hose i Huanmi.

Selta i Espanjol igrali su danas 1:1.