Kiks Leverkuzena, goleada u Nirnbergu

Antoni Modest je u 89. minutu dao gol potkoljenicom i donio trijumf Hofenhajma na “Baj areni” (3:2)
Antoni Modest, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 23.03.2014. 21:07h

Ni u šestom uzastopnom meču, Bajer Leverkuzen nije trijumfovao, a peti poraz je doživio na nesrećan način - Antoni Modest je u 89. minutu dao gol potkoljenicom i donio trijumf Hofenhajma na “Baj areni” (3:2).

Sejad Salihović je načeo mrežu domaćih u 14. minutu iz penala, da bi Štefan Kisling izjednačio u 39. Radost domaćih nije trajala dugo, jer je Kevin Foland pogodio za novo vođstvo samo minut poslije izjednačujućeg pogotka.

Drugi dio igre je počeo dobro za Bajer Leverkuzen, jer je vezista Simon Rolfes postigao drugi gol za novo izjednačenje - 2:2.

Baš kada su „farmaceuti” pritiskali goste i nadali se prvoj pobjedi nakon skoro mjesec, Modest je šokirao domaće navijače.

Bajeru polako izmiče Evropa, jer za trećeplasiranim Šalkeom kasni velikih šest bodova, dok se Hofenhajm popeo na 10. mjesto.

Nirnbergu prijeti selidba u Cvajtu, pogotovo nakon šokantnog poraza od Ajntrahta - 2:5. Gosti su poveli 3:0, Josip Drmić i Hose Kampanja su smanjili na 3:2, ali je Havijer Pinola dobio crveni karton u 80. minutu.

Tim iz Frankfurta je to znalački kaznio i preko Hoselua i Vaclava Kadleca stigao do ubjedljivog trijumfa.

Leverkuzen - Hofenhajm 2:3

Kisling 39, Rolfes 54 - Salihović 14. (penal), Foland 40, Modest 89.

Nirnberg - Ajntraht 2:5

Drmić 64, Kampanja 71 - Barneta 21, Hoselu 49, 88, Madlung 53, Kadlec 90+2.