Raspad sistema u Milanu, majstorija Pirla u Đenovi

"Rosoneri" više od 80 minuta imali igrača manje, gubili su i sa 2:0, a na minut i po je publika slavila remi (2:2)
Andrea Pirlo, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 16.03.2014. 22:06h

U Milanu je raspad sistema nakon Lige šampiona, pa je Parma došla u Grad mode spremna da se nadigrava s ranjenim lavom i da mu dodatno zagorča život.

I takva igra joj je donijela veliki trijumf - Antonio Kasano i drugovi su pobijedili rezultatom 4:2 na "San Siru" i nastavili da prate Inter i Fiorentinu u borbi za plasman u Ligu Evrope.

Doduše, utakmicu je usmjerio detalj na samom startu utakmice kada je Kristijan Abijati faulirao Esekjela Skelota u kaznenom prostoru i dobio crveni karton.

Kasano je iskoristio penal u 9, potom je pogodio i u 51. iz igre i tada se činilo da je na "San Siru" sve riješeno...

Ali, Milan se probudio - prvo Adil Rami, onda u 76. Mario Baloteli sa bijele tačke su makar na nepuna dva minuta omogućili navijačima da slave remi, sve dok Amauri i Džonatan Bjabjani nisu uništili snove domaćinu.

Juventus odavno u Seriji A nije imao toliko problema kao u Đenovi, preživio je i penal kod 0:0 (odbranio Đanluiđi Bufon), a sve je to bio uvod u finiš u kojem je Andrea Pirlo majstorijom iz slobodnog udarca donio tri boda šampionu.

Mučila se i Fiorentina, ali je pobijedila Kjevo (3:1). Stefan Savić je zbog prehlade ogledao meč s klupe, baš kao i Marko Bakić.

Lacio je slavio protiv Kaljarija u gostima golovima Senada Lulića i Baldea Keite, dok je Sasuolo nakon preokreta pobijedio Kataniju.

Atalanta je do prije nekoliko kola strahovala za opstanak, ali je sjajnom serijom rezultata pobjegla iz opasne zone.

Da je tim Stefana Kolantuona, ipak, siguran u Seriji A vidjelo se i danas - Atalanta je u Bergamu deklasirala Sampdoriju sa 3:0.

Atalanti je ovo treći vezani trijumf (nakon Kjeva i Lacija), a prije toga je ostvarila i remi u gostima protiv Udinezea.

Domaćina je u vođstvo doveo Karlos Karmona u 36. minutu, već u 42. je bilo 2:0 (pogodio Đakomo Bonaventura), a konačan rezultat je postavio Herman Denis na startu drugog poluvremena.

Ekipa Siniše Mihajlovića je, s druge strane, poražena nakon mini serije od dvije pobjede (nad Torinom i Livornom).

Rezultat

Fiorentina - Kjevo 3:1 (Kvadrado 11, Matri 39, Gomes 89 - Paloski 62)

Đenova - Juventus 0:1 (Pirlo 89)

Milan - Parma 2:4 (Rami 57, Baloteli (penal) 76 - Kasano (penal) 9, 51, Amauri 78, Bjabjani 90+6)

Kaljari - Lacio 0:2 (Lulić 19, Keita 69)

Livorno - Bolonja 2:1 (Benasi 46, Paulinjo 53 - Hristodopulos (penal) 86)

Sasuolo - Katanija 3:1 (Zaza 56, Misiroli 61, Sansone 89 - Berhesio 30)

Atalanta – Sampdorija 3:0 (Karmona 36, Bonaventura 42, Denis 57)