Mladost deklasirala Sutjesku, Lovćen bolji od Budućnosti

27 komentar(a)
Lovćen, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 15.03.2014. 16:20h

Odličnom igrom u drugom poluvremenu, Mladost je deklasirala Sutjesku 4:1, i nanijela šampionu i lideru tek treći poraz u prvenstvu.

Mladost je do drugog trijumfa u proljećnnom dijelu šampionata, ukupno šestog ove sezone, došla golovima Vladimira Savićevića u 35, Stefana Mugoše u 46. i Gorana Burzanovića u 89. i 90. minutu.

Jedini pogodak za Sutjesku postigao je Goran Vujović u 41. minutu.

Sutjeska je od 13. minuta igrala je sa igračem manje, nakon isključenja golmana Ivana Janjuševića.

Lovćen je na Cetinju otpor Budućnosti slomio već na početku meča, i upisao drugi trijumf u proljećnom dijelu sezone, ukupno deseti u sezoni.

Cetinjani su slavili golovima Janka Simovića u 3. i Draška Božovića u 7. minutu.

Čelik je u Nikšiću, golom Miloša Đalca u 45. minutu, savladao Grbalj 1:0 i ostvario prvu pobjedu u proljećnom dijelu šampionata, ukupno desetu ove sezone.

Bez golova završen je duel Mogrena i Petrovca, dok je Zeta u Golubovcima pobijedila Rudar 2:0 i prekinula seriju od tri uzastopna poraza.

Do pobjede, osme ove sezone, došla je golovima Borisa Došljaka u 69. i Luke Klikovca u 90. minutu

Uspješni su danas bili i fudbaleri Mornara, koji su u Baru savladali Dečić 2:0.

Mornar su do trećeg trijumfa u drugom dijelu šampionata, ukupno sedmog ove sezone, vodili Bogdan Bogdanović u 17. i Vule Vujačić u 77. minutu.

Orlandić i dalje najbolji strijelac

Petar Orlandić sa 11 postignutih golova najbolji je strijelac Telekom Prve crnogorske fudbalske lige.

Orlandić je u jesenjem dijelu šampionata nastupao za Zetu, a u prelaznom roku prešao je u izraelski Hapoel.

Golgeter lige ove sezone osvojiće trofej Radija Crne Gore, koji ta medijska kuća prvi put dodjeljuje u čast velikog jubileja.

Drugo mjesto zauzima Luka Rotković sa osam, dok su po gol manje postigli Ivan Delić, Darko Zorić, Ivan Knežević i Nikola Vujović.

Po šest puta u listu strijelaca upisali su se Andrija Kaluđerović, Vule Vujačić, Stefan Mugoša i Goran Vujović, a po jednom manje Darko Isidorović, Srđan Radonjić, Darko Karadžić, Marko Đurović i Aleksandar Vujačić.

Po četiri pogotka postigli su Marko Ćetković, Jasmin Muhović, Nenad Stojanović, Boris Došljak, Milan Đurišić, Ivan Ivanović, Rijad Pepić i Miloš Đalac.

Radio Crne Gore 2014. godine slavi 70 godina postojanja.