Benfika preslišala Totenhem, remi Juventusa, Valensija nadomak četvrtfinala

Valensija je do uspjeha došla sa desetoricom igrača, nakon što je Keita zaradio crveni karton već u 24. minutu.
Valensija, Foto: Beta AP
Ažurirano: 13.03.2014. 22:23h

Benfika je korak od četvrtfinala, nakon što je večeras u Londonu, u prvoj utakmici osmine finala, savladala Totenhem sa 3:1.

Tim iz Lisabona potpuno je nadigrao engleskog predstavnika na Vajt Hart Lejnu i s lakoćom stekao dva gola prednosti pred revanš.

Juventus odlazi na revanš u Firencu bez prednosti pošto je kod kuće odigrao protiv Fiorentine neriješeno 1:1, a cio meč u dresu "ljubičastih" odigrao je crnogorski defanzivac Stefan Savić, i bio na visini zadatka.

Valensije je korak od plasmana u četvrtfinale Lige Evrope - španski predstavnik je večeras u gostima bio bolji od bugarskog Ludogoreca sa 3:0, i time praktično završio posao, pa može mirno da čeka revanš na Mestalji.

Ludogorec, koji je prethodno eliminisao rimski Lacio, bio je bez šansi za novo iznenađenje, a porazu je kumovao i neiskoricćeni penal slovenačkog napadača Bezjaka u 26. minutu.

Pred kraj susreta u ekipi domaćina "pocrvenio" je brazilski internacionalac Žuninjo.

Porto je protiv Napolija stekao minimalnu prednost pred revanš (1:0), dok su Bazel i Salcburg odigrali bez golova (0:0).

Olimpik Lion je kod kuće ubjedljivo savladao Viktoriju Plzenj (4:1) poslije preokreta.

Revanš utakmice na programu su 20. marta.