Napoli srušio Romu, Juventus na plus 14

Tim Rafe Benitesa je prišao "vučici" na tri boda, uz utakmicu više, a najviše je profitirao Juventus, koji sada ima plus 14 u odnosu na Rimljane
Ažurirano: 09.03.2014. 22:13h

Derbi 27. kola Serije A riješila je fenomenalna akcija u 81. minutu - Alžirac Fauzi Gulam je odlično centrirao, a Španac Hose Kaljehon još bolje šutirao glavom i donio pobjedu Napoliju nad Romom (1:0).

Tim Rafe Benitesa je tako prišao "vučici" na tri boda, uz utakmicu više, a najviše je profitirao Juventus, koji sada ima plus 14 u odnosu na Rimljane...

Juve je nastavio da grabi ka novoj tituli. "Stara dama“ je danas pred svojim navijačima minimalno savladala Fiorentinu (1:0), a gol odluke postigao je Kvado Asamoa u finišu prvog poluvremena (42. minut).

Reprezentativac Gane se odličnom fintom oslobodio Huana Kavradada u šesnaestercu rivala, a onda iskosa sa 10-tak metara matirao Brazilca Neta.

Sada klub iz Torina ima 14 bodova više od Rome (72-58), s tim da "vučica“ ima dva meča manje.

Franćesko Toti i društvo večeras gostuju Napoliju.

Za "violu“ svih 90 minuta na terenu je proveo Stefan Savić.

Marko Vešović je odigrao prve minute u dresu Torina (bio na terenu cijeli meč), ali je njegov tim poražen u Milanu - Inter je slavio sa 1:0 golom Rodriga Palasija u 30. minutu.

Crnogorski fudbaler na kraju može da dobije prelaznu ocjenu za debitantski nastup, iako "granata" baš i nije imala velikih šansi da osvoji bod na "Meaci".

Sampdorija je na poluvremenu gubila sa 2:0, a na kraju pobijedila Livorno rezultatom 4:2, Parma je bila bolja od Verone (2:0), dok je Lacio poražen kod kuće od Atalante.

Napoli - Roma 1:0 (Kaljehon 81)

Juventus - Fiorentina 1:0 (Asamoa 42)

Bolonja - Sasuolo 0:0

Kjevo - Đenova 2:1 (Paloski 5 (penal), 90+3 (penal) - Đilardino 88)

Inter - Torino 1:0 (Palasio 30)

Lacio - Atalanta 0:1 (Morales 60)

Parma - Verona 2:0 (Bjabjani 20, Skeloto 90+2)

Sampdorija - Livorno 4:2 (Krstičić 49, Ćećerini 53 (autogol), Okaka 68, Gabjadini 75 - M'Baje 19,27)