Budućnost bolja od Zete, Rudar pao u Tuzima

"Plavi" su pobijedili golovima Orahovca i Raičevića i izjednačili se na tabeli sa Lovćenom na trećem mjestu
2 komentar(a)
FK Budućnost, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 08.03.2014. 15:46h

Budućnost je deveti put u 12. meču u nezavisnoj Crnoj Gori savladala Zetu na stadionu pod Goricom (četiri meča završena su bez pobjednika) - "plavi" su pobijedili golovima Adnana Orahovca i Milivoja Raičevića i izjednačili se na tabeli sa Lovćenom na trećem mjestu.

To je, ujedno, bila i deveta pobjeda Budućnosti u ovoj sezoni, a 11. poraz Zete.

Dečić je u Tuzima savladao Rudar 1:0, golom Miroslava Zlatičanina u 64. minutu.

Ekipa iz Tuzi prekinula je seriju od tri uzastopna poraza i upisala treći trijumf ove sezone.

Rudar je doživio prvi poraz u proljećnom dijelu šampionata, nakon dva startna trijumfa.

Mornar je u Baru, golovima Marka Memedovića u 33. i Vuleta Vujačića u 58. i 59. minutu, pobijedio Mladost 3:0 i upisao šesti trijumf ove sezone.

Mogren je doživio prvi poraz u proljećnom dijelu šampionata, ukupno osmi ove sezone.

Grbalj i Lovćen igrali su u Radanovićima 0:0, a pobjednika nije bilo ni u duelu Petrovca i Mladosti, koji je završen 1:1.

Podgorički tim poveo je pogotkom mladog reprezentativca Stefana Mugoše u 71, a konačan rezultat, pet minuta kasnije, postavio je Jasmin Muhović.

Petrovac je upisao i treći remi u proljećnom dijelu šampionata.

U posljednjem meču ovog kola, sjutra u 13 sati u Nikšiću, sastaće se Sutjeska i Čelik.

Na listi strijelaca čelnu poziciju i dalje zauzima Petar Orlandić sa 11 golova.

Drugo mjesto zauzima Luka Rotković sa osam golova, po su po gol manje postigli Ivan Delić, Darko Zorić, Ivan Knežević i Nikola Vujović.

U listu strijelaca šest puta upisao se Andrija Kaluđerović, a po jednom manje Darko Isidorović, Srđan Radonjić, Darko Karadžić, Marko Đurović, Vule Vujačić, Stefan Mugoša i Aleksandar Vujačić.

Golgeter lige od ove sezone osvojiće trofej Radija Crne Gore, koji ta medijska kuća prvi put dodjeljuje u čast velikog jubileja.