"Sokolići" slavili u Irskoj

Golovima Đorđevića i Mugoše naša mlada selekcija je slavila u Dablinu i učvrstila se na drugom mjestu kvalifikacija
12 komentar(a)
Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 05.03.2014. 17:33h

Mlada reprezentacija Crne Gore savladala je u Dablinu Republiku Irsku sa 2:1, i učvrstila se na drugoj poziciji kvalifikacione grupe 6 za Evropsko prvenstvo u Češkoj 2015. godine.

Domaćin je bolje ušao u meč i nakon kornera Forda u 11. minutu Doerti je doveo Irce u vođstvo.

Irci su bili opasniji rival cijeli sat, a onda su izabranici Dušana Vlaisavljevića zaigrali kao u transu i golovima Luke Đorđevića u 75. minutu, i Stefana Mugoše na asistenciju Marka Vukčevića osvojili tri vrijedna boda.

U baražu za EP u Češkoj plasiraće se četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije, pa će naš stručni štab pomno pratiti rezultate u ostalih devet grupa.

Do kraja kvalifikacija naa selekcija do 21 godinu igraće na gostovanjima Rumuniji 4. septembra i Farskim Ostrvima pet dana kasnije.