Osasuna zgromila Atletiko

4 komentar(a)
Osasuna - Atletiko Madrid, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 23.02.2014. 22:19h

Nakon 63 kola pauze, Real Madrid je sam na vrhu Primere - nakon Barselone, u 25. kolu Primere je potonuo i Atletiko Madrid, koji je u Pamploni poražen od Osasune sa 3:0.

Domaćin je poveo već u 6. minutu - nakon kornera je izvedena odlična akcija, a sa druge stative je utrčao Sehudo i matirao Kurtou.

U 21. je već bilo 2:0 nakon fenomenalnog udarca Armenterosa, a konačnih 3:0 je postavio Tores u 42. minutu.

Atletik Bilbao se učvrstio na mjestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, pošto je u Sevilji savladao Betis sa 2:0.

Golove koji gotovo sigurno tjeraju "zeleno-bijele" u Segundu postigli su Iker Muniain u 34. minutu iz penala i Giljermo Fernandes u 81.

Valensija je golom Rubena Vesa u 91. minutu stigla do pobjede nad Granadom i dostigla sedmoplasiranu Sevilju, koja je u prvom meču dana bila bolja od Rajo Valjekana.

Osasuna - Atletiko Madrid 3:0Sehudo 6, Armenteros 21, Tores 42.

Rajo Valjekano - Sevilja 0:1Koke 57.

Betis - Atletik Bilbao 0:2Muniain 34. (penal), Fernandes 81.

Valensija - Granada 2:1Pako 64, Veso 90+1 - Piti 47.