Borusija godinu otvorila remijem, poraz Bajera

"Milioneri" na otvaranju 2014. remizirali sa Augsburgom, dok je Bajer, iako je dva puta vodio, izgubio u Frajburgu
67 pregleda 0 komentar(a)
Borusija, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 25.01.2014. 19:51h

Ništa se nije promijenilo ni u 2014. godini, Borusija iz Dortmunda i dalje posrće - "milioneri" su u prvom meču u novoj godini stigli samo do boda protiv Augsburga (2:2) na svom terenu, pa riječi Jirgena Klopa u najavi meča („ne borimo se za titulu, nego za treće mjesto”) odjednom dobijaju na važnosti.

Aktuelni vicešampion je trenutno na trećem mjestu, sa istim brojem bodova kao Borusija iz Menhengladbaha (uz bolju gol-razliku), ali i sa četiri manje od Bajera koji je na drugoj poziciji.

Borusija je protiv Augsburga povela već poslije pet minuta golom Svena Bendera, koji je u 56. takođe bio strijelac, ali je tada donio izjednačenje pošto je pogodio sopstvenu mrežu.

Nuri Šahin je kasnije donio novu prednost domaćinu, a konačan rezultat je postavio Korejac Dong-Von, pa Borusija ni u 5. meču zaredom u ligi nije upisala trijumf...

Problem za Klopa može da predstavlja i povreda Kube Blaščikovskog kojeg je nakon šest minuta igre zamijenio Pjer-Emerik Obamejang.

I u Frajburgu je pogađao Bender, ali Lars (Svenov brat blizanac), s tim što ni on nije donio tri boda - njegov Bajer je poražen rezultatom 3:2, iako je vodio sa 1:0 i 2:1.

Nirnberg je deklasirao Hofenhajm na svom terenu sa 4:0 i to mu je prva pobjeda ove sezone u Bundes ligi, dok su se Majnc i Hanover radovali u gostima, protiv Štutgarta i Volfsburga...

Borusija D. - Augsburg 2:2 (Bender 5, Šahin 66 - Bender 56 (autogol), Dong-Von 72)

Frajburg - Bajer 3:2 (Mehmedi 27, Šmid 53, Klaus 90 - Bender 4, Rolfs 35)

Nirnberg - Hofenhajm 4:0 (Čendler 24, Drmić 41,70, Ginček 48)

Štutgart - Majnc 1:2 (Abdelaue 11 - Okazaki 39, Zaler 87)

Volfsburg - Hanover 1:3 (Olić 35 - Rudnjevs 28, Bitenkur 50, 72)

Ajntraht - Herta 1:0 (Majer 36)