Svonsi osvojio “Old traford”, prošli Čelzi i Liverpul

2 komentar(a)
Ažurirano: 05.01.2014. 18:50h

Mukama Mančester junajteda nema kraja - tek drugi put u posljednjih 28 godina, velikan sa “Old traforda” je ispao već u 3. kolu FA kupa.

Dželat posrnulog tima Dejvida Mojesa bio je Vilfrid Boni, koji je u 90. minutu glavom zatresao mrežu Andersa Lindegarda za trijumf Svonsija (2:1).

Velšani su poveli na “Teatru snova” u 12. minutu preko Vejna Ratlidža, četiri minuta kasnije je izjednačio Havijer Ernandes, ali su “labudovi” u samoj završnici šokirali navijače mančesterskog velikana. I opet je u centru pažnje bio Ratlidž, koji je fenomenalno centrirao napadaču iz Obale Slonovače.

Za poraz je kriv i Brazilac Fabio, koji je ušao u 76. minutu umjesto povrijeđenog Rija Ferdinanda, a već u 80. dobio crveni karton!

Jedini klub u Evropi koji je bio dva puta šampion kontinenta, a samo jednom svoje države je podsjetio na dane stare slave - Notingem forest je u 3. kolu FA kupa ponizio premijerligaša Vest Hem (3:0).

"Šumare", trenutno pete u Čempionšipu, do ubjedljivog trijumfa je vodio Džejmi Paterson, koji je tri puta tresao mrežu "čekićara".

U 4. kolu je i Čelzi, koji je golovima Džon Obija Mikela i Oskara u drugom poluvremenu srušio Derbi, na čijoj klupi sjedi bivši selektor Gordog Albiona Stiv Meklaren.

Dao četvrti gol u osmoj sezoni u dresu Čelzija: Džon Obi Mikel

Zanimljivo, bio je to tek četvrti pogodak Nigerijca u osmoj sezoni u dresu "plavaca", a prije tri i po mjeseca protiv Fulama se prvi put upisao u Premijer ligi.

Liverpul je istim rezultatom savladao Oldam, a do trijumfa je došao na gotovo isti način kao Čelzi, pošto se mreža gostiju tresla u 54. (gol Aspasa) i 82. minutu (autogol Tarkovskog).

Notingem forest - Vest Hem 5:0Abdun 13. (penal), Paterson 66, 72, 80, Rid 90+2.

Sanderlend - Karlajl 3:1Džonson 34, O'Hanlon 50. (autogol), El Hađi 90 - Robson 43.

Derbi - Čelzi 0:2Mikel 66, Oskar 71.

Liverpul - Oldam 2:0Aspas 54, Tarkovski 82. (autogol)

Port Vejl - Plimut 2:2Tomlin 13, Poup 36 - Rid 51, Purington 74.

Mančester junajted - Svonsi 1:2Ernandes 16 - Ratlidž 12, Boni 90.