Atletiko sam na čelu tabele, Pici debitovao pobjedom na klupi Valensije

"Merengesi" su u gostima savladali Malagu 1:0, u premijernom meču 18. kolu Primere, i makar do nedjelje popodne će biti sami na čelu tabele
3 komentar(a)
Koke, Foto: Beta AP
Ažurirano: 04.01.2014. 23:18h

Madridski Atletiko je pobjedom otvorio 2014. godinu - "merengesi" su u gostima savladali Malagu 1:0, u premijernom meču 18. kolu Primere, i makar do nedjelje popodne će biti sami na čelu tabele.

Strijelac jedinog pogotka na utakmici na stadionu La Rosaleda bio je Koke u 70. minutu.

Izabranici Dijega Simeonea sada imaju 49 bodova, tri više od Barselone koja sjutra od 16 sati dočekuje ekipu Elćea.

Treći kandidat za titulu prvaka, madridski Real u ponedjeljak dočekuje Seltu.

Valensija je u gradskom derbiju savladala Levante 2:0, pa je uspješan debi na klupi domaćeg tima imao novi trener Huan Antonio Pici, koji je krajem prošle godine zamijenio srpskog stručnjaka Miroslava Đukića.

Valensija je povela u 41. minutu preka Pabla Pjatija, a trijumf "slijepih miševa" potvrdio je Sofijan Feguli u 72. minutu.

Mesi preskače Elće

Napadač Barselone Argentinac Lionel Mesi moraće još da sačeka do povratka na teren, poslije pauze zbog povrede, pošto ga trener Herardo Martino nije uvrstio u tim za meč protiv Elćea u nedjelju.

Mesi se u četvrtak vratio iz Argentine, gdje je proveo mjesec dana na oporavku i treninzima.

Martino je ocijenio da je Mesi u dobroj formu, ali da još uvijek nije potpuno spreman.

"Po mom mišljenju, Mesi je pun želje za igrom i fizički je u dobroj formi sa izgledom pravog fudbalskog ubice, ali mu treba još treninga sa saigračima", rekao je Martino.

Barselona se nada da će Mesi biti spreman za veliki derbi meč sa Atletiko Madridom u gostima sljedećeg vikenda.

Malaga - Atletiko Madrid 0:1