Herta slavila u Dortmundu, Verder bolji od Bajera

54 pregleda 1 komentar(a)
Herta, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 21.12.2013. 19:51h

Četvrti poraz u posljednjih šest mečeva u Bundes ligi Borusija je upisala kod kuće - bolja od sastava Jirgena Klopa je bila Herta koja je na "Signal Iduna parku" pobijedila sa 2:1.

"Milioneri" su poveli golom Marka Rojsa u 7. minutu, a preokret berlinske ekipe je počeo od 23. kada je Adrijan Ramos izjednačio.

Konačan rezultat u Dortmundu je postavio Sami Alagui u posljednjem minutu prvog poluvremena...

"Herta je nakon drugog gola dobila na hrabrosti, samopouzdanje joj je poraslo... Da, bio je ovo težak dan za nas, ali smo sami krivi", rekao je Klop.

Poražen je i Bajer, i to drugi put zaredom u šampionatu.

Nakon što je prošle sedmice u Leverkuzenu pobijedio Ajntraht, "farmaceutima" je mjeru uzeo i Verder u Bremenu koji je slavio pogotkom Argentinca Santjaga Garsije.

"Nije lijepo kada na pauzu odete s dva vezana poraza. Ali, bez obzira na ovu seriju koju nismo željeli možemo da budemo zadovoljni kako smo odradili prvi dio sezone", kazao je trener Bajera Sami Hipija.

Verder je tako prekinuo seriju od pet mečeva bez pobjede (četiri poraza i remi).

Bajer i Borusija, koji imaju meč više od lidera Bajerna, kasne za Bavarcima sedam, odnosno 12 bodova...

Nirnberg - Šalke 0:0

Braunšvajg - Hofenhajm 1:0 (Erl (penal) 29)

Borusija D. - Herta 1:2 (Rojs 7 - Ramos 23, Alagui 45)

Frajburg - Hanover 2:0 (Mehmedi 25, 36 - Avevor 90+3)

Hamburger - Majnc 2:3 (Čalanoglu 21, Van der Vart (penal) 79 - Okazaki 47, 90+2, Miler 50)

Verder - Bajer 1:0 (Garsija 74)