Dijego Košta ubio "slijepe miševe"

84 pregleda 2 komentar(a)
Dijego Košta, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.12.2013. 23:29h

"Mojoj ekipi može biti da nema dan i da protok lopte nije dobar, ali joj ne može biti da se ne bori i ne da sve za pobjedu", govorio je trener Atletiko Madrida Dijego Simeone.

A tako je bilo u prvom poluvremenu derbija 16. kola sa Valensijom na "Vinsente Kalderonu", a pošto "kolčonerosi" za razliku od rivala sa vrha nemaju vjetar u leđa od strane sudije, morali su izgarati za pobjedu.

I nakon prvog poluvremena u kojem je Valensija zatvorila prilaze golu, ne mogavši ni da pomisli da ugrozi gol gostiju (nije šutnula u gol Kurtoe), u nastavku je gledana druga slika.

Zahvaljujući sjajnom napadaču Dijegu Kosti, koji je nevjerovatnom snagom došao u poziciju za šut i na nevjerovatan način je pogodio desni ugao gola Dijega Alveša. Tada je sve bilo lakše za domaćina, pošto su se i "slijepi miševi" morali otvoriti a veliki znalac El Ćolo Simeone je u igru uveo Raula Garsiju kojem je samo dva minuta trebalo da udvostruči vođstvo u 63. minutu.

Na terenu je postojala samo jedna ekipa, pa je sjajni Dijego Alveš uspio da odbrani penal imenjaku Kosti, kojeg to nije pokolebalo da opet priđe lopti u 81. minutu i nebranjivo pogodi sa penala lijevi ugao za konačnih 3:0 i diobu liderske pozicije sa Barselonom.

U ostalim duelima dana Almerija je kući odigrala bez golova sa Espanjolom, u meču u kojem je uspjela da ne realizuje penal.

Sevilja je na "Pishuanu”"remizirala sa Atletik Bilbaom (1:1), koji takođe u posljednjim trenucima prvog dijela nije realizovao penal.

Gosti su bili bolja ekipa od domaćina oslabljenog neigranjem najboljeg igrača i kapitena Ivana Rakitića.

A goleada je viđena u San Sebastijanu, gdje je Real Sosijedad razbio Betis, koji je ostao prikovan za dno tabele.

ALMERIJA - ESPANJOL 0:0

ATLETIKO M. - VALENSIJA 3:0

Dijego Košta 59, 81 (penal), Raul Garsija 63.

SEVILJA - ATLETIK B. 1:1