Pobjede Volfsburga i Herte

U posljednje dvije utakmice 15. kola Bundes lige, gostujuće ekipe su juče oravdale uloge favorita
Ažurirano: 08.12.2013. 19:38h

U posljednje dvije utakmice 15. kola Bundes lige, gostujuće ekipe su juče oravdale uloge favorita. U prvom duelu dana Volfsburg je lako slavio u Frajburgu (3:0), a u posljednoj utakmici kola i Herta je bez mnogo muke slavila na gostovanju “fenjerašu” Braunšvajgu (2:0).

Frajburg ove sezone definitivno nije ekipa rejtinga jedne od najjačih evropskih liga, pošto i u Ligi Evrope igra loše. Sa druge strane “vukovi” su sjajnu formu potvrdili ubjedljiviom trijumfom i već sedam kola ne znaju za neuspjeh - pet pobjeda i dva remija. Maksimilijan Arnold u 8. minutu i nezaobilazni Ivica Olić tri minuta kasnije su stvari stavili na svoje mjesto u Frajburgu, koji je posljednji gol primio u prvom minutu sudijske nadoknade, kada je pogodio i rezervista Marsel Šefer.

Volfsburg je peti na tabeli a i Herta se primakla vrhu pobjedom nad Braunšvajgom. Prednost gostima donio je u 20. minutu Kolumbijac Adrijan Ramos, da bi konačan rezultat u 80. minutu postavio Tolga Cigerči.