Bajernov šou u Bremenu, Bajer slavio u Dortmundu

Bavarska mašinerija samljela i Verder u Bremenu i upisala 10. pobjedu zaredom u svim takmičenjima
3 komentar(a)
Bajern, Foto: REUTERS
Ažurirano: 07.12.2013. 19:57h

Njemački šampionat polako gubi smisao kada Bajern izgleda tako moćno i tu moć iz vikenda u vikend demonstrira.

Ovog puta je "stradao" Verder, koji je sredinom ovog vijeka znao da bude veliki konkurent Bavarcima za titulu, ali vremena su se promijenila - Bajern je u Bremenu pobijedio sa 7:0 i upisao 10. uzastopni trijumf u svim takmičenjima.

U 27. minutu gosti su vodili sa 2:0, na poluvremenu su imali i tri gola prednosti, a u drugom su samo riješili da unište Verder. Frank Riberi se na teren vratio sa dva gola, upisao se i oporavljeni Mario Mandžukić, a tačku na goleadu i bruku domaćina stavio je Mario Gece u sudijskoj nadoknadi...

A druga snaga u Bundes ligi u ovom trenutku je Bajer iz Leverkuzena - "farmaceuti" su slavili u Dortmundu protiv Borusije sa 1:0 golom Sona i učvrstili se na drugom mjestu.

Tim Samija Hipije ima četiri boda manje od Bajerna, a čak šest više od "milionera".

Borusija iz Menhengladbaha je protiv Šalkea (2:1) upisala šesti uzastopni trijumf i učvrstila se na 4. mjestu na tabeli, dok je Augsburg golom Raula Bobadilje slavio u Hamburgu.

Borusija D. - Bajer 0:1 (Son 18)

Borusija M. - Šalke 2:1 (Rafael 25, Kruze (penal) 45+1 - Farfan (penal) 17)

Ajntraht - Hofenhajm 1:2 (Hoselu 48 - Šiplok 46, Firmino 51)

Hamburger - Augsburg 0:1 (Bobadilja 18)

Štutgart - Hanover 4:2 (Harnik 13, Ibišević 33, Traore 52, Rauš 84 - Sobjeh 28, Sane 31)

Verder - Bajern 0:7 (Lukimja-Mulongati (autogol) 21, Van Bujten 27, Riberi 38, 82, Mandžukić 60, Miler 68, Gece 90)