Favoriti sigurni, osam golova u Hofenhajmu

Bajern pobijedio Braunšvajg kod kuće, Bajer lako sa Nirnbergom, Borusija slavila u Majncu
74 pregleda 0 komentar(a)
Arjen Roben, Foto: REUTERS
Ažurirano: 30.11.2013. 19:53h

Bajern i dalje nemilosrdno gazi sve rivale, pa je bilo očekivano da ista sudbina zadesi i Braunšvajg - lider šampionata je slavio na "Alijanc areni" sa 2:0 i sačuvao razliku u odnosu na najveće konkurente Bajer i Borusiju...

Bavarci su zaigrali bez povrijeđenih Franka Riberija, Filipa Lama, Džeroma Boatenga (Mario Mandžukić je ušao tek u nastavku), ali im ni to nije smetalo da već poslije nepuna dva minuta povedu.

Strijelac je bio Roben, koji je pogodio i u 30. i već tada postavio konačan rezultat za 12 trijumf Bajerna u 14 kola u Bundes ligi (uz dva remija).

Borusija je u Majncu tražila put do mreže sve do 70. minuta i majstorije Pjer-Emerika Obamejanga iz slobodnog udarca.

Majnc je već u 74. izjednačio iz penala, a na isti način su "milioneri" došli do tri boda - oba puta, u 78. i 94. minutu, siguran sa bijele tačke je bio Robert Levandovski.

Bajer je pogocima Korejca Sona (dva puta) i Štefana Kislinga savladao Nirnberg, dok je goleada viđena u Hofenhajmu - meč između domaćina i Verdera je završen 4:4!

Hofenhajm je dva puta imao po dva gola prednosti (2:0 i 4:2), ali ga je za dva boda zakinuo Filip Bargfrede u sudijskoj nadoknadi.

Bajern nakon ovog kola ima četiri boda više od drugoplasiranog Bajera, a sedam od Borusije koja je na trećem mjestu.

Šalke je pobijedio Štutgart sa 3:0, uz dva pogotka Džefersona Farfana i jedan Džermejna Džonsa.

Bajer - Nirnberg 3:0 (Son 36, 77, Kisling 47)

Bajern - Braunšvajg 2:0 (Roben 2, 30)

Herta - Augsburg 0:0

Hofenhajm - Verder 4:4 (Salihović (penal) 12, 18 (penal), Foland 49, Herdling 53 - Hunt (penal) 45, Elija 45+2, Petersen 59, Bargfrede 90+1)

Majnc - Borusija D. 1:3 (Čupo-Moting (penal) 74 - Obamejang 70, Levandovski (penal) 78, 90+4)

Šalke - Štutgart 3:0 (Farfan 34, 47 (penal), Džons 79)