Sedmica Atletika, petica Reala, povreda Ronalda

Ronaldo, kandidat za najboljeg fudbalera svijeta ove godine, povrijedio se u drugom poluvremenu u borbi za loptu s protivničkim igračem, pa ga je u 54. minutu zamijenio Hese Rodriges
3 komentar(a)
Ažurirano: 23.11.2013. 23:18h

Mala uzbuna u Realu nakon petice u Almeriji - Kristijano Ronaldo napustio je teren u 51. minutu zbog povrede, pošto je 16. golom u sezoni donio Madriđanima vođstvo na jugu Španije.

“Problem sa mišićem”, napisala je “Marka”, bez prognoza o težini povrede i mogućoj pauzi.

Stadion Almerije “Huventud Emilio Kampra” baksuzan je za najveće zvijezde svjetskog fudbala, jer se na njemu nedavno povrijedio i Leo Mesi.

Dijagnoza - četiri sedmice za oporavak, a u Realu se nadaju da će biti mnogo bolje sreće sa svojim superstarom.

"Ne mislim da je problem veliki. Sjutra će obaviti detaljne ljekarske preglede, najvažnije je da ne osjeća bol", rekao je o Ronaldu trener Reala Karlo Anćeloti.

I da Portugalac ne bude mogao da igra sljedeći meč, ne bi trebalo da bude problema za Real.

Jer, “merengesi” su sinoć u Almeriji postigli četiri gola bez najboljeg fudbalera, što je obradovalo Anćelotija.

"Cijeli tim je igrao dobro, svako je pružio dobru partiju. Posebno sam zadovoljan kako su odigrali Ćabi Alonso i Iljaramendi, oni su držali ravnotežu", kazao je Italijan.

Benzema (sjajan udarac sa 20 metara), pa Bejl, Isko i Morata do kraja meča su do vrha napunili mrežu tima iz Andaluzije. Real, međutim, nije napravio pomak na tabeli - pobjede su zabilježili Barselona i Atletiko Madrid...

Barsi su protiv Granade na “Nou Kampu” bila potrebna dva penala da se raspuca (Inijesta, Fabregas), a onda su stvari krenule svojim tokom, naročito kada su gosti ostali bez isključenog Itura. Aleksis Sančes, pa Pedro Rodriges, učvrstili su Katalonce na vrhu tabele.

Atletiko je u madridskom derbiju razmontirao Hetafe, koji je od 42. minuta igrao bez isključenog Varele. “Kolčonerosi” su dali sedam i mogli makar još tri gola. Ekipa Dijega Simeonea nakon 14. kola ima tri boda manje od Barselone, ali isto toliko više od Reala.

Nevjerovatan meč odigrali su Real Sosijedad i Selta na “Anoeti”. Gosti su poslije sat vodili 3:1, da bi u posljednjih pola sata uspjeli da - izgube meč. “Uništio” ih je Meksikanac Karlos Vela, koji je postigao sva četiri gola za Baskijce.

Barselona - Granada 4:0

Inijesta (penal) 20, Fabregas (penal) 40, Sančez 71, Pedro 90.

Real Sosijedad - Selta 4:3

Vela 6, 61, 78, 83 - Rafinja 23, 57, Lopes 28.

Almerija - Real Madrid 0:5