Sutjeska slavila i pobjegla pratiocima

Petu uzastopnu, ukupno osmu pobjedu ove sezone, Sutjesci je donio Srđan Radonjić u 28. minutu
64 pregleda 9 komentar(a)
Zeta-Sutjeska, Srđa Radonjić, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 09.11.2013. 14:49h

Sutjeska je iskoristila prazan hod Čelika i Budućnosti i pobjedom u Tuzima odmakla najbližim pratiocima - zahvaljujući trijumfu protiv Dečića, šampion ima tri boda više u odnosu na gladskog rivala, a pet više od Budućnosti.

Petu uzastopnu, ukupno osmu pobjedu ove sezone, donio je Srđan Radonjić u 28. minutu.

Lider šampionata od 22. minuta igrao je sa igračem manje nakon isključenja golmana Ivana Janjuševića.

Drugoplasirani nikšićki Čelik pred svojim navijačima poražen je od Lovćena 1:0. Pitanje pobjednika riješio je Vuk Martinović u 13. minutu.

Budućnost je u Baru igrala sa Mornarom neriješeno 1:1. Domaćin je poveo golom Mirka Spasojevića u 17. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Boris Cmiljanić u 32. minutu.

Rudar je u Budvi, pogotkom Andrije Kaluđerovića iz jedanaesterca u 77. minutu, savladao Mogren 1:0.

Seriju loših rezultata prekinula je Mladost, koja je u Podgorici savladala Zetu 2:1 i prekinula seriju od sedam prvenstvenih duela bez pobjede.

Do treće pobjede ove sezone došla je golovima Stefana Mugoše u 43. i Vaska Kalezića u 61. minutu.

Jedini pogodak za Zetu postigao je Koča Krstović u 49. minutu.

U posljednjem meču ovog kola, sjutra u Petrovcu, sastaće se istoimeni domaći tim i Grbalj iz Radanovića.

Orlandić i dalje najbolji strijelac

Fudbaler Zete iz Golubovaca, Petar Orlandić, sa osam postignutih golova najbolji je strijelac Telekom Prve crnogorske lige nakon 14 odigranih kola.

Najbolji strijelac Telekom Prve lige od ove sezone osvojiće trofej Radija Crne Gore, koji ta medijska kuća prvi put dodjeljuje u čast velikog jubileja.

Vezisti Čelika Darko Zorić i Grblja, Ivan Delić postigli su po šest, a po gol manje Luka Rotković iz Mornara, Andrija Kaluđerović iz Rudara, igrači Sutjeske Darko Isidorović i Srđan Radonjić i Nikola Vujović iz Mogrena.