Njukasl prekinuo seriju Čelzija, Arsenal pobjegao na pet bodova, sedmica Sitija

Prekinuta je serija od šest pobjeda Čelzija - Njukasl je savladao "plavce" 2:0, golovima Gufrana u 68. i Remija u 89.minutu.
4 komentar(a)
Njukasl - Čelzi, Foto: Beta AP
Ažurirano: 02.11.2013. 19:52h

Prekinuta je serija od šest pobjeda Čelzija - Njukasl je savladao "plavce" 2:0, golovima Gufrana u 68. i Remija u 89. minutu.

Ekipa Žozea Murinja je doživjela drugi poraz u prvenstvu.

"Nije mi se svidio moj tim danas. Mislim da smo zasluženo izgubili. Imali smo nekoliko dobrih prilika da izjednačimo, ali su oni (Njukasl) bili više u utakmici od nas. Borili su se više i bili su posvećeniji. Bili su bolji tim na terenu. Ako je neko trebalo da pobijedi, onda su to oni", priznao je Murinjo.

Čelzi se poslije ovog poraza spustio na tabeli sa drugog na treće mjesto sa istom brojem bodova koliko ima i drugoplasirani Liverpul, ali sa lošijom gol razlikom.

Poraz Čelzija iskoristio je Arsenal, koji je pobjedom u derbiju protiv Liverpula sa 2:0 uvećao prednost u odnosu na najbliže pratioce na pet bodova.

Arsenal je tokom cijelog meča kontrolisao igru i stvarao šanse. "Tobdžije" su povele u 19. minutu preko Santija Kazorle, a konačni rezultat postavio je Aron Remzi u 59.

Mančester sitija je na svom terenu pregazio Norič čak sa 7:0! Šampion Mančester junajted je slavio na gostovanju protiv Fulama (3:1).

Arsenal može da poveća vođstvo na tabeli na pet bodova, ukoliko kasnije danas pobijedi Liverpul.

Njukasl - Čelzi 2:0