Čelik sam na vrhu, Sutjeska slavila u Baru, Budućnost dobila gradski derbi

Šampion Sutjeska je opravdala ulogu favorita u Baru, istina teškom mukom, savladavši Mornar 1:0
83 pregleda 15 komentar(a)
Čelik, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 26.10.2013. 13:54h

Tri pobjede domaćina, dva trijumfa gostiju te jedan remi, uz 18 postignutih golova, bilans je 12. kola Telekom Prve fudbalske lige.

Lider šampionata, nikšićki Čelik, pred svojim navijačima je pljevaljski Rudar 2:1 i sada je sam na čelu tabele, zbog remija Petrovca u Tuzima.

Do sedmog trijumfa ove sezone, Čelik došao je golovima Milovana Nikolića u 5. i Ahmeda Mujdragića u 57. minutu.

Jedini pogodak za Rudar postigao je Andrija Kaluđerović iz jedanaesterca u 82. minutu.

Šampion Sutjeska je opravdala ulogu favorita u Baru, istina teškom mukom, savladavši Mornar 1:0. Odlučujući pogodak, za šestu pobjedu nikšićkog tima, postigao je Jovan Nikolić u 78. minutu.

Golovima Marka Ćetkovića u 41. i 43. minutu, Budućnost je u gradskom derbiju pobijedila Mladost 2:1 i ostvarila šesti trijumf ove sezone. Jedini pogodak za Mladost postigao je Ivan Knežević u 71. minutu.

Petrovac je u Tuzima igrao sa Dečićem neriješeno 1:1 i prekinuo seriju od pet uzastopnih pobjeda.

Domaćin je poveo golom Rijada Pepića u 4. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Aleksandar Vujačić 77. minutu.

Seriju od šest utakmica bez pobjede, Mogren je prekinuo pobjedom u Budvi protiv Grblja 3:1.

Do pete pobjede ove sezone došao je golovima Gorana Vujovića u 45, Milana Đurišića u 52. i Nikole Vujovića u 71. minutu. Jedini pogodak za Grbalj postigao je Ivan Delić u četvrtom minutu.

Novu pobjedu pred svojim navijačima ostvario je Lovćen, koji je na Cetinju savladao Zetu 4:1.

Ekipa iz Golubovaca povela je pogotkom Petra Orlandića u sedmom minutu. Lovćen su do pete pobjede vodili Blažo Perutović u 13, Nikola Draganić u 15, Alen Halilović u 36. i Dejan Bogdanović u 41. minutu.

Orlandić i dalje najbolji strijelac

Fudbaler Zete iz Golubovaca, Petar Orlandić, sa osam postignutih golova najbolji je strijelac Telekom Prve crnogorske lige nakon 12 odigranih kola.

Najbolji strijelac Telekom Prve lige od ove sezone osvojiće trofej Radija Crne Gore, koji ta medijska kuća prvi put dodjeljuje u čast velikog jubileja.

Vezisti Čelika Darko Zorić i Grblja, Ivan Delić postigli su po šest, a po gol manje Luka Rotković iz Mornara, Darko Isidorović iz Sutjeske i Nikola Vujović iz Mogrena.

Strijelci po četiri pogotka su Srđan Radonjić iz Sutjeske, član Petrovca Aleksandar Vujačić i Ivan Knežević iz Mladosti.

Po tri puta u listu strijelaca upisali su se fudbaleri Čelika Ivan Ivanović i Stevan Račić, golgeter Lovćena Nenad Stojanović, Marko Ćetković iz Budućnosti, igrač Mornara Danilo Tomić, članovi Rudara Nedjeljko Vlahović i Andrija Kaluđerović, Goran Vujović i Milan Đurišić iz Moigrena i Rijad Pepić iz Dečića.

Radio Crne Gore 2014. godine, kada će i biti dodijeljen trofej, slavi 70 godina postojanja.