Preokret Čelika u derbiju, Petrovac slavio u Baru

68 pregleda 8 komentar(a)
Čelik, Foto: Ivan Petrušić
Ažurirano: 19.10.2013. 14:50h

Čelik je prekinuo post koji je trajao tri kola, u kojima ne samo da nije pobijedio, već nije ni postigao gol - "metalurzi" su preokretom u derbiju savladali Budućnosti 2:1.

Budućnost je povela golom Andrije Vukčević u desetom minutu.

Izjednačio je Darko Zorić u 14, a pobjedu domaćinu, šestu ove sezone, donio je Stevan Račić u 82. minutu.

Ovom pobjedom, Čelik je zadržao lidersku poziciju, zajedno sa Petrovcem, koji je osvojio sva tri boda u Baru protiv Mornara sa 2:0.

Do petog uzastopnog trijumfa, ukupno šestog ove sezone, došao je golovima Jasmina Muhovića u 60. i Aleksandra Vujačića u 62. minutu.

Uspješni su bili i fudbaleri Lovćena, koji su na Cetinju golovima Nenada Stojanovića u 28. i Luke Mirkovića u trećem minutu sudijske nadoknade savladali Rudar 2:1.

Jedini pogodak za pljevaljski tim postigao je Nedjeljko Vlahović u 70. minutu.

Mladost i Grbalj igrali su u Podgorici neriješeno 1:1.

Ekipa iz Radanovića povela je pogotkom Ivana Delića u 56. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Ivan Knežević u 80. minutu.

Pobjednika nije bilo ni u duelu Zete i Dečića, koji su u Golubovcima igrali 2:2.

Domaćin je poveo golom Filipa Kalačevića u 31. minutu. Izjednačio je bivši fudbaler Zete Miroslav Zlatičanin u 35, a prednost ekipši iz Tuzi donio je Rijad Pepić minut kasnije. Konačan rezultat postavio je Stefan Vukčević u 89. minutu.

U posljednjem meču ovog kola, sjutra u 14 sati u Budvi, sastaće se Mogren i Sutjeska.

Orlandić i dalje prvi strijelac

Fudbaler Zete iz Golubovaca, Petar Orlandić, sa sedam postignutih golova najbolji je strijelac Telekom Prve crnogorske lige nakon 11 odigranih kola.

Vezista Čelika Darko Zorić postigao je šest, a po pet golova Luka Rotković iz Mornara i Ivan Delić iz Grblja.

Po četiri puta u listu strijelaca upisali su se Darko Isidorović iz Sutjeske i Nikola Vujović iz Mogrena.