Damjanović u finalu napada Lipija

Dejan Damjanović će igrati u finalu Lige šampiona Azije, a rival njegovom Seulu biće Gvangžu Marćela Lipija
2 komentar(a)
Damjanović, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 02.10.2013. 18:01h

Crnogorski reprezentativac Dejan Damjanović igraće u finalu Lige šampiona Azije, pošto je njegov Seul u revanšu polufinala danas remizirao sa Estegalom u Teheranu pred preko 100.000 gledalaca (2:2). Seul će u finalu igrati protiv kineskog Gvangžua, koji sa klupe predvodi čuveni trener Marćelo Lipi.

Za razliku od prvog polufinalnog duela u Seulu, kada je Damjanović postrigao prvi gol u pobjedi od 2:0, juče se naš napadač nije upisao u strijelce, ali je dobio žuti karton u 61. minutu. Kako ne bi rizikovao isključenje najboljeg strijelca u istoriji Južne Koreje, Damjanović je zamijenjen desetak minuta prije kraja revanša u Teheranu.

U Aziji se i finale igra u dvije utakmice, pa će Seul i Gvangžu prvim susret odigrati 25. oktobra, a revanš je 8. novembra.