Pandev čuva Napoli, pobijedio i Milan

54 pregleda 0 komentar(a)
Napoli, Foto: REUTERS
Ažurirano: 28.09.2013. 21:31h

Napoli je reagovao poslije remija sa Sasuolom i vratio mir - Napolitanci su slavili u Đenovi sa 2:0 i makar na 24 časa preuzeli prvo mjesto sa bodom više od Rome koju tek čeka duel sa Bolonjom.

Rafael Benites je opet pomalo rotirao (ostavio na klupi Gonsala Iguaina), ali mu se to ovog puta nije osvetilo, jer je alternativa Argentinca Goran Pandev odradio posao - Makedonac je pogodio prvo lijevom u 14, onda i desnom nogom u 25. minutu i "grifoni" više nisu imali snage da se nose sa "azurima".

"Ovo je pobjeda koju smo zaradili karakterom", rekao je Benites.

Đenovljani su upisali četvrti poraz u šest kola i izgleda da će to koštati posla Fabija Liveranija.

Italijanski mediji ističu da je pred smjenom i da će ga možda već sjutra zamijeniti Đanpjero Gasperini.

Milan ni ovog puta nije briljirao, ali je ispunio cilj - golom Valtera Birse u drugom minutu drugog poluvremena je probio bunker Sampdorije na "San Siru".

Slovenac, koji je dobio šansu zbog velikih problema as povredama u timu, zatresao je mrežu udarcem lijevom nogom sa dvadesetak metara...

Sjutra od 12.30 časova se igra torinski derbi, dok zahuktali Inter ide u Trst gdje je Kaljari formalni domaćin.

Roma dočekuje Bolonju, Lacio gostuje Sasuolu, dok Fiorentina u ponedjeljak igra sa Parmom.

Milan - Sampdorija 1:0 (Birsa 47)

Đenova - Napoli 0:2 (Pandev 14, 25)