Drogba razbio Bešiktaš, Melo izazvao haos na stadionu

6 komentar(a)
Bešiktaš Galatasaraj, Foto: Www.hurriyet.com.tr
Ažurirano: 22.09.2013. 21:02h

U nezavršenom derbiju 5. kola turske lige, šampion Galatasaraj je kao gost na Olimpijskom stadionu u Istanbulu savladao Bešiktaš sa 2:1.

“Crno-bijeli” su poveli golom Uga Almeide u 18. minutu, ali je Didije Drogba preokrenuo u 60. i 72. minutu nakon grešaka izabranika Slavena Bilića.

Utakmica nije ni završena, već je prekinuta zbog invazije navijača domaćeg tima na teren u drugom minutu sudijske nadoknade,

Povod je bio divljačko ponašanje veziste Galatasaraja Felipea Mela, koji je dobio crveni karton zbog grubog starta, nakon čega je htio da se obračuna sa igračima Bešiktaša.

Ultrasi Bešiktaša su tada uletjeli na teren i ponijedli sa sobom stolice, ali su fudbaleri dva tima pobjegli u svlačionice. Utakmica je konačno prekinuta nakon što je na semaforu stajalo da se igra 105. minut.