Teška povreda Marija Gomesa, Đenovi gradski derbi

Ažurirano: 15.09.2013. 21:21h

Fiorentina je u 89. minutu protiv Kaljarija izgubila dva boda (1:1), ali to nije najveći problem "viole" nakon današnje utakmice.

Trenera Vinćenca Montelu, naime, mnogo više brine povreda Marija Gomesa - Njemac je izašao sa terena početkom drugog poluvremena zbog povrede koljena i prve procjene su da će pauzirati dva do tri mjeseca...

"I dalje se nadam da nije sve tako loše kao što izgleda, ali je jasno da je ovaj meč prošao jako loše po nas", rekao je Montela.

Povrijedio se i Huan Kvadrado - u prvom poluvremenu je zamijenjen zbog bolova u ramenu.

"Viola" je prethodno u veoma lošem meču povela golom Borhe Valera u 72, a remi gostima sa Sardinije je donio Maurisio Pinilja.

Derbi Đenove je tokom dana bio pod upitnikom zbog velike kiše, a možda bi bilo i bolje za Sampdoriju da je odložen.

Ovako, Đenova je bila fenomenalna - savladala je najvećeg rivala sa 3:0.

Luka Antonini je donio prednost u 9. minutu, Emanuele Kalajo je povisio u 50, a konačan rezultat je postavio Franćesko Lodi u 66. minutu.

Lacio je savladao Kjevo sa 3:0, Verona je bila bolja od Sasuola (2:0), dok su Udineze i Bolonja podijelili bodove na "Friuliju" (1:1).

Alesandro Dijamanti je donio prednost gostima, a bod domaćinu je obezbijedio Antonio di Natale koji je danas odigrao 300. meč u Seriji A.

Lacio - Kjevo 3:0 (Kandreva 8, Kavanda 38, Lulić 41)

Livorno - Katanija 2:0 (Paulinjo 66, 77)

Udineze - Bolonja 1:1 (Di Natale 85 - Dijamanti 71)

Verona - Sasuolo 2:0 (Martinjo 13, Žoržinjo 90)

Fiorentina - Kaljari 1:1 (Valero 72 - Pinilja 89)

Sampdorija - Đenova 0:3 (Antonini 9, Kalajo 50, Lodi 66)