Četiri pobjede gostiju, remi Sutjeske i Rudara

Sva tri boda u gostima osvojili su Budućnost, Zeta, Mladost i Lovćen. Sutjeska je prokockala 2:0 protiv Rudara
3 komentar(a)
Budućnost, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 14.09.2013. 16:21h

Čak četiri pobjede gostiju u pet mečeva obilježili su današnje mečeve 6. kola Telekom Prve lige - sva tri boda u gostima osvojili su Budućnost, Zeta, Mladost i Lovćen.

Šampion Sutjeska je na poluvremenu vodila 2:0 protiv Rudara, ali su Pljevljaci u nastavku došli do boda. Branilac trofeja poveo je golom Darka Isidorovića u 23, a na 2:0 povisio je Vladimir Jovović u 39. minutu.

Prednost domaćina smanjio je Dejan Jovančov u 59, a konačan rezultat postavio je Japanac Kohe u 76. minutu.

Rudar je i poslije šestog kola bez pobjede, a treći put ove sezone igrao je neriješeno.

Budućnost je u Radanovićima savladala Grbalj 1:0 i ostvarila treću pobjedu ove sezone. Odlučujući pogodak postigao je Marko Ilinčić u sedmom minutu.

Pobjedu u gostima, treću ove sezone, ostvarila je i Zeta koja je golovima Petra Orlandića u 4. i 9. minutu savladala Petrovac 2:1. Jedini pogodak za Petrovac postigao je Aleksandar Vujačić u 15. minutu.

Minimalne pobjede u ovom kolu ostvarili su fudbaleri Lovćena i Mladosti.

Lovćen je u Baru savladao Mornar 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Milan Vušurović u 62. minutu. To je drugi trijumf cetinjskog tima, dok je MOrnar doživio četvrti poraz ove sezone.

Mladost je u Tuzima, golom Vladimira Savićevića u 54. minutu, pobijedila Dečić 1:0 i ostvarila drugu pobjedu. Dečić je bez pobjede u dosadašnjem dijelu takmičenja, sa tri osvojena boda.

Sjutra se igra derbi između Čelika i Mogrena.