Prekid meča pod Goricom, Sutjeska korak do titule

Nakon 12-minutog prekida, i nemogućnosti da se isprazni sjeverna tribina gdje su bili Varvari, glavni sudija i delegat su odlučila da prekinu utakmicu
75 komentar(a)
Ažurirano: 18.05.2013. 17:47h

Dva kola prije kraja, prvenstvo u Telekom Prvoj ligi je, praktično, odlučeno - iako je izgubila u gradskom derbiju od Čelika, Sutjeska će biti novi šampion, i to uz pomoć navijača glavnog konkurenta, Varvara!

Naime, utakmica u Podgorici između Budućnosti i Lovćena prekinuta je u 68. minutu, nakon što je Srđan Radonjić smanjio zaostatak domaćih na 1:2, zbog nesportskog ponašanja najvatrenijih navijača Budućnosti, koji su, ogorčeni izdanjem svoje ekipe, u više navrata ubacivali stolice na teren, na strani gostujućeg golmana.

Nakon 12-minutog prekida, i nemogućnosti da se isprazni sjeverna tribina, službena lica ovog meča su odlučila da prekinu utakmicu, koja će sasvim sigurno biti registrovana službenim rezultatom 3:0 u korist Lovćena.

Prije gola Radonjića, Lovćen je bio bolji rival, a preko Gorana Vujovića je u jednom trenutku vodio 2:0...

Čelik je pobijedio Sutjesku golom Predraga Videkanića još u 7. minutu.

Igrači Čelika proslavljaju pobjedu u današnjem gradskom derbiju

Sutjeska je bez pobjede i u petom uzastopnom prvenstvenom duelu.

Rudar je u Pljevljima pobijedio Mornar 3:1 i prekinuo seriju od šest utakmica bez pobjede.

Slavio je golovima Predraga Brnovića u 14, Miroja Jovanovića u 22. i Blaža Igumanovića u 58. minutu. Jedini pogodak za Mornar postigao je Luka Rotković u 51. minutu.

Iako je Jedinstvo povelo golom Mihaila Perovića u 31. minutu, Grbalj je, golovima Nikole Ašćerića u 36. i 52, Miloša Đalca u 75. i Lazara Martinovića u 80. minute pobijedio Jedinstvo 4:1.

Bez pobjednika završen je duel Mladosti i Petrovca, koji su u Podgorici igrali 1:1. Domaćin je poveo golom Danila Tomića iz jedanaesterca u 19. minutu, a konačan rezultat postavio je Ivan Jablan u 48. minutu.

Zeta je u Budvi savladala Mogren 4:1. Do pobjede došla je golovima Borisa Došljaka u 8. i Žarka Koraća u 51, 58. i 87. minutu. Jedini pogodak za Mogren postigao je Nikola Vujović u 74. minutu.