Kjevo kaznio Romu

Golom iz kontre Sirila Teroa u 90. minutu, iz jedine prave šanse tokom čitavog meča, Kjevo je bio bolji od “vučice” 1:0, u premijernom meču 36. kola
2 komentar(a)
Franćesko Toti, Foto: Beta AP
Ažurirano: 07.05.2013. 21:22h

Kako je nezasluženo došla do pobjede u Firenci protiv Fiorentine, Roma je na isti način kažnjena na svom terenu – golom iz kontre Sirila Teroa u 90. minutu, iz jedine prave šanse tokom čitavog meča, Kjevo je bio bolji od “vučice” 1:0, u premijernom meču 36. kola, i dva kola prije kraja i teoretski osigurao opstanak u Seriji A.

Kjevo je prvi put u istoriji slavio na “Olimpiku” protiv Rome.

Roma, sa druge strane, je poražena prvi put nakon pet kola, u posljednjih 12 mečeva je doživjela tek drugi poraz, ali su Franćesko Toti i društvo propustili priliku da se učvrste na petom mjestu i budu bliži Ligi Evrope.

Rimljani trenutno imaju 58 bodova, jedan više od šestoplasiranog Udinezea, odnosno tri više od sedmoplasirane Lacija, uz utakmicu više.

Roma u preostala dva kola ima težak raspored (u gostima sa Milanom, kod kuće sa Napolijem), i nije isključeno da će evropsku vizu tražiti u finalu Kupa Italije protiv Lacija.

Ekipa Aurelija Andreacolija nije briljirala protiv Kjeva, ali je imala više od igre, imala je i nekoliko prilika, posebno početkom drugog poluvremena, ali ih nije iskoristila...