Real i dalje gazda u Madridu, samo remi Barselone u Bilbau

Najzaslužniji za trijumf Murinjovog tima, koji je bio oslabljen neigranjem povrijeđenog Kristijana Ronalda, bio je Argentinac Anhel Di Marija
84 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 27.04.2013. 22:22h

Ako je u Ligi šampiona doživio debakl u Dortmundu (4:1), Real nije propustio priliku da potvrdi dominaciju u Madridu - u gradskom derbiju, Real je savladao Atletiko Madrid 10. put uzastopno, u utakmici 33. kola Primere.

Najzaslužniji za trijumf Murinjovog tima, koji je bio oslabljen neigranjem povrijeđenog Kristijana Ronalda, bio je Argentinac Anhel Di Marija, poslije čijeg centaršuta je Huanfran u 14. minutu postigao autogol, a potom je i postigao pobjedonosni pogodak u 63. minutu.

Jedini gol za "crveno-bijele" postigao je Radamel Falkao u 4. minutu.

Barselona se, očigledno, nije oporavila od šokantnog poraza od Bajerna (4:0) u Ligi šampiona - Katalonci nijesu mogli bolje od 2:2 u gostima protiv Atletik Bilbaa.

Domaćin je u prvom poluvremenu stekao prednost preko Laskuraina, ali su Katalonci u nastavku preokrenuli rezultat, prije svega zahvaljujući "rezervisti" Lionelu Mesiju, koji je za svega 10 minuta na terenu prvo izjednačio, a potom bio asistent Sančesu.

Kada se očekivalo da budući šampion mirno privede meč kraju, Herera je iskoristio neopreznost Albe, savladao Valdesa i donio veliku radost navijačima u Baskiji.

Atletik je poveo preko Markela Susaete u 27. minutu, ali su gostujući fudbaleri uspjeli da preokrenu golovima Lea Mesija u 67. i Aleksisa Sančesa u 69. minutu.

U derbiju začelja, Saragosa je bila bolja od Majorke sa 3:2 pobjegla sa dna tabele, prestigavši upravo Majorku, koja je tako ostala na posljednjem mjestu na tabeli.

U prvom meču današnjeg programa, Selta je u gostima savladala Levante 1:0, i značajno povećala svoje šanse u borbi za opstanak.

Jedini gol na meču postigao je Augusto Fernandes u 20. minutu.

Levante - Selta 0:1 (Fernandez 20)

Atletik Bilbao - Barselona 2:2 (Laskurain 27, Herera 90 - Mesi 67, Aleksis 70)

Atletiko Madrid - Real Madrid 1:2 (Falkao 4 - Huanfran (autogol) 14, Di Marija 63)

Saragosa - Majorka 3:2 (Montanjes 28, Postiga 68, Rokina 88 - Hemed 12, Arizmendi 83)