Šestica Liverpula, Siti osigurao drugo mjesto, Bejl spriječio poraz Totenhema

"Građani" su ovom pobjedom osigurali drugo mjesto u prvenstvu i direktan plasman u Ligu šampiona naredne sezone.
1 komentar(a)
Ažurirano: 27.04.2013. 18:53h

Odsustvo suspenodavnog Luisa Suaresa nije uticalo na efikasnost Liverpula, koji je do vrha napunio mrežu Njukasla, i to u gostima - na kraju je bilo čak 6:0!

Po dva gola postigli su Danijel Staridž i Džordan Henderson, a po jednom su se u strijelce upisali Danijel Ager i Fabio Borini.

Njukasl, koji je utakmicu završio s igračem manje, pošto je zbog drugog žutog kartona isključen Matje Debiši, sada je u izuzetno teškoj situaciji u borbi za opstanak.

Pobjedom na svom terenu protiv Vest Hema, u 35. kolu Premijer lige, Mančester siti je osigurao drugo mjesto u prvenstvu i direktan plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Siti je do prednosti došao u 28. minutu, nakon odlične akcije cijele ekipe, a strijelac je bio Serhio Aguero na asistenciju Samira Nasrija.

Prednost je udvostručio Jaja Ture u 83. minutu sjajnim šutom sa ivice kaznenog prostora, dok je prednost domaćina do kraja meča uspio da umanji Endi Kerol u 94.

Remi između Vigana i Totenhema od 2:2 nije mnogo značio nijednoj ekipi. Vigan je vodio 2:1 i bio blizu devete pobjede u prvenstvu, poslije koje bi imao mnogo veće šanse da izbori opstanak u eliti. Ali slavlje domaćinu pokvario je dvostruki strijelac za Totenhem Geret Bejl, koji je drugi, izjednačujući pogodak postigao u 89. minutu.

Međutim, i "pjevci" su propustili priliku da eventualnim trijumfom naprave džinovski korak ka osvajanju četvrtog mejsta koje naredne sezone vodi u Ligu šampiona.

Čak tri crvena kartona obilježila su meč između Sautemptona i Vest Bromvič Albiona, koji je na kraju slavio 3:0.

U timu Sautemptona isključeni su Foks i Ramirez, a zbog nasilničkog ponašanja crveni karton dobio je i strijelac prvog gola Forčn.

Everton - Fulam 1:0 (Pijenar 16)

Sautempton - Vest Bromvič Albion 0:3 (Forčn 6, Lukaku 67, Long 77)

Stouk - Norič 1:0 (Adam 46)

Vigan - Totenhem 2:2 (Bojsi 11, Mekmanaman 49 - Bejl 9, 89)

Mančester siti - Vest Hem 2:1 (Aguero 28, Ture 83 - Kerol 90)

Njukasl - Liverpul 0:6 (Ager 3, Henderson 17, 76, Staridž 54, 60, Borini 74)