Novo slavlje Cetinjana

74 pregleda 0 komentar(a)
Lovcen 5, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 21.04.2013. 08:51h

Fudbaleri Lovćena polako ali sigurno koračaju prema baražu. Cetinjani su zabilježili šestu pobjedu u ovoj sezoni, tako što su pred domaćom publikom savladali ekipu Jedinstva - 2:0.

Izabranici Mojaša Radonjića od samog početka igrali su agresivno, tako da je već u 20. minutu Darko Marković imao dobru šansu da svoju ekipu dovede u vođstvo, ali se golman Zoran Agović nije dao prevariti.

Međutim, samo dva minuta kasnije nakon solo prodora, Goran Vujović je šutirao, Agović je odbio loptu do Milana Đurišića koji je pogodio za 1:0.

Imali su Cetinjani do kraja prvog poluvremena još nekoliko šansi - pokušali su Mirković, pa opet Đurišić, ali rezultat je do odmora ostao nepromijenjen.

U nastvaku nije bilo mnogo razlike u igri obje ekipe. Lovćen je već u 57. minutu uspio da dođe do vođstva od 2:0.

Veoma raspoloženi Đurišić, nakon odličnog prodora ubacio je loptu u šesnaesterac gostiju, gdje je, na sreću domaćina, nespretno reagovao Mihailo Perović koji je savladao svog čuvara mreže – 2:0.

Jedinu piliku na meču fudbaleri Jedinstva imali su u 66. minutu - Milivoje Raičević našao se u veoma dobroj poziciji, šutirao je, ali je bio neprecizan.

Lovćen je do kraja utakmice, sačuvao prednost i pobjedu, koja ga je na tabeli izjednačila sa ekipom Mornara.

"Iskreno, pribojavao sam se ovog meča, bio je veliki pritisak na nama, igrali smo utakmicu koju smo jednostavno morali da dobijemo. Ipak, na pravi način smo odgovorili izazovu, slavili potpuno zasluženu pobjedu, nismo dozvolili protivniku da nam stvori šansu, osim jednu, i to slučajnu. Na vrijeme smo dali gol i rutinski priveli meč kraju. Ipak, ovo je tek početak, čeka nas još sedam paklenih utakmica", prokomentarisao je junak meča i najbolji strijelac Lovćena sa osam golova, Milan Đurišić.

Lovćen - Jedinstvo 2:0 (1:0)

Cetinje - Stadion: Obilića poljana. Gledalaca: oko 500. Sudija: Nikola Dabanović (Podgorica). Pomoćnici: Nikola Razić i Dimitrije Mrgunović (Podgorica). Strijelci: Đurišić u 23. i M. Petrović (autogol) u 57. minutu. Žuti kartoni: Halilović, Mirković, G. Vujović (Lovćen), Raičević, Gordić, Drašković (Jedinstvo).

Lovćen: Dragojević -, Radunović 6,5, Martinović 6,5, Halilović 7 (Ćeranić), Tatar 7, Dušak 7, Marković 6,5, Radović 6,5, G. Vujović 6,5 (N. Draganić), Mirković 6,5, Đurišić 7,5.

Jedinstvo: Aković 6, Garić 6, Vojinović 5,5, Gordić 5,5, Mih. Petrović 5,5, Drašković 6, Kalezić 5,5 (Bećirović), Čindrak 5,5 (Kasumović 6), Raičević 6, Đurović 6,5 (Čujović), Mil. Petrović 6,5.