Pandev pogodio za miran san Napolija

Goran Pandev, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.04.2013. 21:19h

Napoli ni nakon 20 godina nije pronašao način da pobijedi Milan na "San Siru", ali nakon remija (1:1) niko kod Napolitanaca nije žalio.

Razloga za zadovoljstvo ima dovoljno - tim Valtera Mazarija je sačuvao četiri boda prednosti u odnosu na "rosonere" u borbi za drugo mjesto koje direktno vodi u Ligu šampiona.

"Odradili smo ono što smo željeli, iako smo, čini mi se, bili i bliži pobjedi od protivnika. Liga šampiona? Blizu smo, zaista jesmo, fali nam tako malo", rekao je Mazari.

Milan je poveo golom Matjea Flaminija u 30, a samo tri minuta kasnije Napoli je odgovorio - Marek Hamšik je opet pokazao da je rođeni asistent, a Goran Pandev bez problema matirao Kristijana Abijatija.

U drugom poluvremenu se očekivao sportski rat, a obilježile su ga grubosti, jer je Flamini zbog oštrog faula s dvije noge nad Kamilom Sunigom dobio direktan crveni karton.

"Biće teško boriti se sa Napolijem. Moraćemo da pazimo na Fiorentinu i da uradimo sve da odbranimo treće mjesto", prokomentarisao je trener Milana Masimilijano Alegri.

NEMOĆ Intera u Trstu

Inter je sve dalje od Evrope poslije poraza od Kaljarija u Trstu - tim sa Sardinije je na neutralnom terenu savladao favorita rezultatom 2:0 i nanio mu 12. poraz ove sezone, uz nestvarnih 45 primljenih golova.

Poslije prvog poluvremena u kojem je Inter bio mnogo bolji (Esteban Kambjaso pogodio stativu iz najbolje šanse), Kaljari se probudio u nastavku ulaskom Čileanca Mauricija Pinilje.

On je prvo iznudio penal (istina, kontakt sa Matijasom Silvestreom nije postojao), iskoristio ga u 63, a onda i 13 minuta kasnije pogodio zicer za definitivni krah Intera.

Koliko je Inter bio nemoćan pokazalo je i to što je Valter Samuel posljednjih 20 minuta igrao napadača nakon što je zamijenio Juta Nagatoma.

"Ova sezona je ukleta za nas. Govore to brojne povrede, posljednje u nizu Gargana i Nagatoma. Penal? Ne kažem da postoji namjera, ali sudije griješe u našu štetu i to se ponavlja iz sedmice u sedmicu", rekao je Stramaćoni.

ROMA se izjednačila sa Lacijom

Roma je savladala Torino na "Komunaleu" sa 2:1 i ostala u igri za plasman u Ligu Evrope.

Gosti su poveli golom Pabla Osvalda, poravnao je Rolando Bjanki, a tri boda "vučici" obezbijedio je Erik Lamela fantastičnim golom u 60. minutu.

- Za dobru igru smo nagrađeni rezultatom. Sada se okrećemo meču sa Interom u srijedu (revanš polufinala Kupa Italije) - istakao je trener Rome Aurelio Andreacoli.

Rimljani sada, uz meč više, dijele peto mjesto na tabeli sa Lacijom, koji večeras na "Olimpiku" dočekuje Juventus.

U derbiju Đenove nije bilo pobjednika (1:1, strijelci Matuzalem i Eder), dok je Udineze bio silovit u Parmi - pobijedio je sa 3:0.

Palermo - Bolonja 1:1 (Iličić 5 - Gabjadini 17)

Kaljari - Inter 2:0 (Pinilja 63, 76)

Kjevo - Katanija 0:0

Đenova - Sampdorija 1:1 (Matuzalem 79 - Eder 28)

Parma - Udineze 0:3 (Murijel 12, 43, Perejra 62)

Torino - Roma 1:2 (Bjanki 31 - Osvaldo 22, Lamela 60)

Milan - Napoli 1:1 (Flamini 30 - Pandev 33)