Rosicki donio tri boda Arsenalu, nijedna pobjeda domaćina

Rosicki, Foto: Beta AP
Ažurirano: 06.04.2013. 16:51h

Sa gola češkog internacionalca Tomaša Rosickog, Arsenal je u gostima osvojio dva tri boda protiv Vest Bromvič Albion sa 2:1, u meču 32. kola engleske Premijer lige,

Rosicki je pogodio u 20. i 50. minutu, a onda je isključen Per Mertezaker u 70. minutu. Međutim. Domaćin je uspio samo da smanji prednost preko Džejmsa Morisona u 71. minutu iz penala.

Ovim trijumfom "topdžije" su na četvrtom mjestu "preskočile" gradskog rivala Čelzi koji sjutra dočekuje Sanderlend.

U danu kada nijednu pobjedu nijesu upisali domaćini, Aston Vila je u gostima savladala Stouk sa 3:1, i zabilježila važnu pobjedu u borbi za opstanak. Sada već tradicionalno, pogotke za goste postigli su Kristijan Benteke i Gabrijel Agbonlahor.

Aston Vila je sada izašla iz zone ispadanja i nalazi se na diobi 15. mjesta sa Njukaslom, a obe ekipe imaju po 33 boda.

Norič i Svonsi igrali su neriješeno 2:2. Miću je doveo velšku ekipu u vođstvo, pa je Norič preokrenuo preko Roberta Snodgradsa i Majkla Tarnera, ali je Luk Mur izjednačio i postavio konačan rezultat.