Čelzi u polufinalu, Ba i Čeh zaustavili Junajted (video)

Gol odluke postigao je Demba Ba u 49. minutu, i to na spektakularan način - bivši napadač Vest Hema i Njukasla se bacio na loptu koju mu je dodao Mata i majstorski matirao Davida de Heu
Ažurirano: 01.04.2013. 13:59h

Okršaj titana u neobičnom terminu pripao je Čelziju, koji je u revanšu četvrtinala FA kupa savladao Mančester junajted sa 1:0.

Gol odluke postigao je Demba Ba u 49. minutu, i to na spektakularan način - bivši napadač Vest Hema i Njukasla se bacio na loptu koju mu je dodao Huan Mata i majstorski matirao Davida de Heu.

Junajted je imao zlatnu priliku za izjednačenje, ali je Petr Čeh uradio ono što vjerovatno nijedan drugi golman ne bi mogao - u padu je fenomenalno odbranio šut glavom Havijera Ernandesa sa tri metra.

Do kraja meča su oba tima imala po nekoliko prilika, ali su De Hea i Čeh bili izuzetno sigurni.