Hrvatska ide na Rusiju: Subašić bolji od Šmajhela, Akinfejev počeo rusku fudbalsku revoluciju

Hrvatska - Rusija u borbi za polufinale
63 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 01.07.2018. 21:12h

Završen je nedjeljni fudbalski maraton! Hrvatska je identično kao i Rusija došla do četvrtfinala. Nakon 90 minuta i produžetaka u oba današnja duela rezultat je bio 1:1, a u penal ruletu uspješniji su bili Hrvati od Danaca a Rusi od Španaca.

U oba meča briljirali su golmani, pa je za igrača prve utakmice proglašen Igor Akinfejev a druge Kasper Šmajhel, koji je u 116. minutu odbranio penal Modriću i omogućio Dancima penal seriju.

A Danijel Subašić, golman Monaka i "vatrenih" tek je drugi golman u istoriji SP koji je u penal seriji odbranio tri šuta. Prije njega to je uspjelo Portugalcu Rikardu 2006. godine protiv Engleske.

Hrvatska i Rusija će igrati četvrtfinalnu utakmicu u Sočiju 7. jula.

Rakitić pogađa i Hrvatska je u četvrtfinalu

Subašić brani i Nikolaiu Jorgensenu i sve je u rukama Rakitića!

Brani i Šmajhel Badelju!

Eriksen je birao da šutira prvi ispred tribine svojih navijača - brani Subašić!

22:31 Igra se posljednji minut pred penal seriju

22:30 Napadi Hrvata u talasima, Šmajhel opet brani Modriću - šut sa 20-tak metara

22:28 Modrić koji je i dao pas za Rebića je preuizeo odgovornost, šutirao ui lijevu stranu ali Šmajhel je prihvatio loptu u zagrljaj

22:26 Rebić je predriblao Šmajhela, oborio ga strijelac gola Jorgensen. Penal za Hrvatsku

22:19 Pione Sisto, Danac rođen u Ugandi je psoljednja nada Danske, sada izlazi i Mandžukić a ulazi junak pobjede nad Islandom, Badelj. nema više izmjena

22:16 Startovao je drugi produžetak u nedjeljnom fudbalskom maratonu u Rusiji

22:13 Kraj prvog produžetka, i dalje je 1:1 u Nižnjem Novgorodu

22:11 Finiš prvog produžetka pripada Hrvatima, Šmajhel je izvadio pokušaj Kramarića i odbitak od Kjera

22:05 Selektor Hereide odgovara trećom izmjenom, umjesto Dilejnija na terenu je Kron Deli

22:04 Perišić više ne može, Kramarić je od 97. minuta na terenu

22:02 Dobar prodor Knudsena, ali samo korner za Dance

21:59 Danci su aktivnije krenuli u prvi produžetak

21:51 I duel osmine finala Hrvatska - Danska odlučiće produžeci.

Rakitić pa Jorgensen, ali šutevi u nadoknadi idu pored gola.

Milioni Rusa slave na ulicama istorijski uspjeh, pogledajte navijačku zonu u Moskvi.

21:44 Hrvati pritiskaju, ali se Danci žestoko i uspješno brane. Pivarić, Kovačić i Rebić su sve veća opasnost za Dance.

21:42 Hrvatska napada, ali bez rezultata. Perišić glavom preko gola iz teške pozicije. Hrvatska plete mrežu pred goom Šmajhela.

21:38 Posljednjih deset minuta, ako ne bude produžetaka igraće Pivarić. Ušao umjesto Strinića.

21:35 Hrvatska je agilnija od ulaska Kovačića, ali su par šuteva iz daljine bili bezopasni po Šmajhela.

21:29 Kovačić je na terenu umjesto Brozovića. Prva izmjena Hrvata, dok su Danci obavili dvije. U 66. minutu je ušao Nikolai Jorgensen umjesto Kornelijusa.

21:18 Na tribinama stadiona u Nižnjem Novgorodu je 40.851 gledalac, stadion prima 43.319.

21:14 Drugo poluvrijeme protiče bez izglednih prilika, ni jedna od ekipa u Nižnjem ne želi da napravi grešku.

21:03 Hrvati su imali prvi napad u drugom poluvremenu. danci su obavili prvu izmjenu. Umjesto Kristensena na terenu je Šene.

Gol Jorgensena u prvom minutu, a potom Marija mandžukića u 217 sekundi su najbrža dva gola dvije nekipe u istoriji svjetskih prvenstava. I na poluvremenu je 1:1.

Predsjednik Rusije Vladimir Putin čestitao je "zbornaji" plasman u četvrtfinale. On je u telefonsko pozivu selektoru Čerčesovu naglasio:

"U sportu je navjvažniji rezultat, a rezultat je objeda naše selekcije.Svaka čast na izabranoj taktici koja nam je donijela radost i želim ekipi puno uspjeha u sljedećoju igri".

20:42 Eriksen lukavim lobom pokušava sa 17 metara ali lopta pada na rogalj u 42. minutu.

20:39 Lovren je promašio glavom sa peterca nakon ubacivanja Luke Modrića u 39. minutu, bila je to sjajna šansa.

20:29 Šmajhel brani udarce Rakitiću i Brozoviću, Perišić nepricizan sa odbitka.

20:27 Brajtvajt je imao šanhsu, na asistenciju Eriksena, ali Subašić je uspio da mu "uđe" u šut u 27. minutu.

20:21 Mandžukić je tražio penal nakon povlačenja u kaznenom prostoru na isteku 19. minuta, Pitana je uz konsultacije odmahnuo rukom

20:17 Hrvati diktiraju ritam, jer se nakon golova igra na polovini Danaca. Šut Perišića iz slobodnog udarca sa 18 metara je do zida otišao u korner i to je bilo jedino uzbuđenje nakon 4. minuta.

20:05 Mandžukić je porvavnao 1:1 u Nižnjem Novgorodu.

20:01 Danci su poveli iz prvog napada, Matijas Jorgensen u 1. minutu.

20:00 Argentinski sudija Nestor Pitana je dao znak a početni udarac imaju Danci.

Rusija je eliminisala Španiju nakon penala i igraće u četvrtfinalu sa boljim iz večerašnjem meča Hrvatske i Danske.

Poznati su sastavi ze utakmicu u Nižnjem Novgorodu. Dalić s eodlučio mza sastav koji je pobijedio Argentinu, pa je otklonjena jedina dilema, Brozović ili Badelj

Akinfejev!!! Rusija je u četvrtfinalu. Odlična odbrana Aspasu!

18:36 Smolov za Ruse otvara seriju 1:1

18:34 Španija prva šutira. Inijesta siguran!

18:31 Penali će odlučiti pobjednika u kišnoj Moskvi! Nakon dva sata igre rezultat je 1:1.

18:25 Sudija Kajpers je na zahtjev španskih igrača tražio pomoćć VAR-a, ali su iz kontrolne sobe potvrdili da nema penala u 115. minutu, nakon gužve ispred gola Akinfejeva.

18:22 Španija je tokom prvog produžetka došla do cifre do 1.000 dodavanja. To je rekord svjetskih prvenstava. Tačnost u dodavanima "furije" je 90 odsto.

18:18 Rodrigo je izišao ispred Akinfejeba, ali je ruski golman odbranio prvu šansu rezervisti "furije" u 109. minutu. Prethodno je Rusija izišla preko Jerohina i otvorio se prostor za kontru.

18:13 Igraće se još 15 minuta drugog produžetka, rezultat je 1:1. Prvi produžetak protekao je u dodavanjima Španaca na polovini Rusije, ali bez prave šanse.

18:10 I Fernando Jero je obavio dopuštenu izmjenu u produžetku, pa će napadač Valensije Rodrigo u igru umjesto Asensia.

18:04 Aleksandar Jerohin je u igri umjesto Kuzjajeva, Čerčesov je obavio posljednju izmjenu - vezista umjesto veziste.

17:58 Počeo je prvi produžetak, bez izmjena. Oba selektora su obavila po tri izmjene ali će u produžecima imati mogućnost za još po jednu.

17:55 Lužnjiki je ispunjen do posljednjeg mjesta - 78.011 gledalaca. U loži stadiona su španski kralj Filip VI, predsjednik Fife Đani Infantino i premiejr Rusije Dmitri Medvedev.

17.50 Bitka za Moskvu trajaće još 30 minuta. Španija - Rusija 1:1, produžeci.

17.41 Konačno šansa za Španiju. Lijepa akcija, Aspas je grudima vratio do Inijeste, čiji je šut sa 17 metara odbranio Akinfejev.

17.40 Španija konstantno na polovini Rusije, svi ruski igrači iza lopte, ali nema šansi pred golom Akinfejeva.

17.35 Izmjena u Španiji - nevidljivi Dijego Kosta izlazi, umjesto njega Jago Aspas.

17.27 Španija nemoćna, "Marka" piše - ovakva igra ne sluti na dobro. Mnogo grešaka, pogrešnih pasova i bez šansi pred golom Rusije.

17.22 Artjom Dzjuba izlazi uz ovacije sa tribina. Smolov umjesto njega.

17.17 Rusija uvodi zvijezdu - Čerišev, igrač iz Primere, mijenja Samedova.

17.15 Prva opasnija akcija Španije poslije dugo vremena. Isko je bio u prodoru, ali je dobio korner,

17.00 Počelo je drugo poluvrijeme na Lužnjikiju.

16.47 Poluvrijeme, Rusija - Španija 1:1

16.39 Penal za Rusiju! Artjom Dzjuba je pogodio sa 11 metara za 1:1.

Dzjuba je tukao glavom, Pike je bio okrenut leđima, visoko je podigao ruku, lopta ga je pogodila, a Kujpers pokazao na bijelu tačku...

16.35 Opasan napad Rusije završen je udarcem Aleksandra Golovina sa ivice šesnaesterca - pored lijeve stative.

16.30 Španija je očito tehnički i organizaciono mnogo jača ekipa, ima 1:0, sve uslove za četvrtfinale, ali Rusi se neće predati.

16.20 Ipak je autogol Sergeja Ignaševiča, a ne gol Ramosa.

16.11 Vodi Španija od 11. minuta. Serhio Ramos je na leđima nosio Ignaševiča, i sa peterca ubacio loptu iz mrežu, nakon prekida.

16.05 Energičan početak ruskog tima, koji je najavio da "furiji" neće biti lako u Moskvi.

15.50 Sve je spremno za spektakl na Lužnjikiju, treći meč osmine finala.

14:46 Poznati su sastavi Španije i Rusije.

14:28 Navijači polako dolaze na stadion "Lužnjiki" u Moskvi, gdje se od 16 časova u osmini finala Svjetskog prvenstva u fudbalu sastaju Španija i Rusija.

Novinar "Vijesti" Danilo Mitrović prenosi vam dio atmosfere ispred stadiona.

13:53 Veliki Pele je pun riječi hvale za Kilijana Mbapea, koji je s dva gola i izborenim penalom bio apsolutno prvo ime u pobjedi "trikolora" protiv Argentine. Legendarni Brazilac sada više nije jedini tinejdžer koji je na jednoj utakmici nokaut faze Mundijala postigao dva gola.

Pele mu je poželio sreću na Mundijalu, ali naravno, ne i u eventualnom susretu sa Brazilom.

Pohvalama na račun svojeg saigrača pridružio se i Pol Pogba.

"On je neuporedivo talentovaniji igrač od mene. Vidite li vi šta on radi s 19 godina? Ne, ja nikad nisam bio tako dobar. Tako je brz, okretan... Ja se uopšte s njim ne mogu uporediti", rekao je Pogba.

12:44 Bivši reprezentativac Portugala golman Rikardo, na današnji dan na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj 2006. odbranio je tri penala igračima Engleske. Nakon regularnog dijela i produžetka meč četvrtfinala između Engleske i Portugala završen je bez golova.

Zahvaljujući Rikardu Portugal se plasirao u polufinale, gdje je zaustavljen od Francuske.

Da li je danas vrijeme da penal ruleti odluče pobjednike duela Španija - Rusija i Hrvatska - Danska?

12:35 Fudbalski reprezentativac Danske Kristijan Eriksen rekao je da njegov tim ima podjednake šanse kao i Hrvatska u osmini finala Svjetskog prvenstva.

Igra selekcije Danske u mnogome zavisi od Eriksena, kao i selekcije Hrvatske od Luke Modrića.

"Ne mislim da je bolji od mene. Modrić je osvojio mnogo toga, ali je pomoglo i to što igra u Real Madridu. Modrić igra odlično, kao i kompletna reprezentacija Hrvatske. Šanse su nam podjednake, a vrijeme je da i ja postignem gol", rekao je Eriksen.

11:52 OVDJE>>> pogledajte naslovnice vodećih sportskih medija nakon eliminacije Argentine i Portugala.

10:53 Kilijan Mbape oduševio je navijače igrama na terenu, u pobjedi Francuske nad Argentinom, a još više simpatija će dobiti nakon utakmice u kojoj je postigao dva gola za trijumf "trikolora".

Mladi napadač će sve bonuse i naknadu za igranje za nacionalni tim donirati za pomoć djeci s smetnjama u razvoju, jer smatra da ne bi trebalo da je plaćen za nastupe za svoju zemlju.

"Ne treba mi novac da bih branio boje svoje zemlje. Igranje na Svjetskom prvenstvu je zadovoljstvo samo po sebi", rekao je Mbape, a prenio L'Ekip.

Mbape dobije oko 20.000 eura za svaki reprezentativni nastup, a ode li Francuska u Rusiji do kraja, dobiće dodatnih 300.000.

Njegov primjer navodno će slijediti još neki iskusniji igrači u reprezentaciji koji takođe žele pomoći djeci.

Francuzi nisu jedini koji to rade. Engleska reprezentacija godinama donira novac od bonusa i premija u humanitarne svrhe, bez izuzetka. Riječ je navodno o nepisanom pravilu među engleskim reprezentativcima. Neki Njemci donirali su sav novac od premija od FIFA-e za osvajanje SP-a 2014. godine, a Mesut Ozil lično je platio operacije za 23 djece u brazilskim bolnicama.

10:15 Fudbalska reprezentacija Hrvatske 20 godina čeka na pobjedu u nokaut fazi evropskog ili svjetskog prvenstva. Posljednji put to su uspjeli na SP u Francuskoj 1998. pobijedivši u osmini finala Rumuniju 1:0.

"Vrijeme je da ova generacija pređe tu prvu prepreku na kojoj smo dosad stalno padali, još od 2008. godine. Sposobni smo to da napravimo", rekao je kapiten Hrvatske Luka Modrić.

Svjetski mediji su uvjereni da Hrvatska može da ide do kraja na prvenstvu u Rusiji, svrstavajući Modrića u krug kandidata za najboljeg igrača turnira.

Hrvatska večeras od 20 časova igra protiv Danske.

10:09 Pročitajte najavu meča Španija - Rusija koji se igra od 16 časova.

9:40 Legendarni golman Oliver Kan rekao je da Njemačka nije zaslužila da se plasira u nokaut fazu jer igrači nisu bili posvećeni. Kao najodgovornije za debakl označio je Mesuta Ozila i Samija Kediru.

"Od zajedništva nije bilo ni traga. Najveće razočaranje za mene je učinak Samija Kedire i Mesuta Ozila. Kada su trebali da preuzmu odgovornost, nije ih bilo nigdje. Sada je veliki posao pred Fudbalskim savezom Njemačke", rekao je Kan koji je igrao u finalu Mundijala 2002. godine u Japanu i Južnoj Koreji.

9:32 Pogledajte slavlje navijača Urugvaja nakon plasmana njihove selekcije u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Rusiji

8:40 Reprezentativac Španije Đerar Pike povrijedio se tokom jučerašnjeg treninga.

Kako prenose mediji, Pike je povrijedio skočni zglob, u bolovima se uhvatio za glavu, ali nema zvaničnih informacija o kakvom stepenu povrede se radi.

On je odigrao svaki minut tokom grupne faze Mundijala, a protiv Irana je odigrao 100. utakmicu u reprezentaciji Španije.

8:12 Svjetska fudbalska federacija (FIFA) kaznila je Fudbalski savez Srbije i Fudbalski savez Rusije zbog toga što su navijači te dvije zemlje na Svjetskom prvenstvu isticali uvredljive transparente.

FS Srbije je kažnjen sa 20.000 švajcarskih franaka zbog isticanja "političkog i uvredljivog" transparenta na utakmici protiv Brazila. Kako se navodi, Srbija je kažnjena zbog isticanja četničkog transparenta.

Rusija je kažnjena sa 10.000 švajcarskih franaka zbog "diskriminatorskog transparenta" tokom utakmice sa Urugvajem.

FIFA i eksperti za posmatranje utakmica naveli su da se na transparentu nalazio broj 88, koji je među ekstremnim desničarima sinonim za nacistički pozdrav "Hajl Hitler", zato što je H osmo slovo alfabeta.

FIFA je, takođe, upozorila ruski i srpski savez, ali i brazilski, zbog incidenata u koje su bili umiješani navijači tokom meča Srbije i Brazila.

Fudbalski savez Maroka kažnjen je sa 65.000 franaka i opomenut je njihov reprezentativac Nordin Amrabat zbog, kako navodi FIFA, nedoličnog ponašanja poslije poraza od reprezentacije Španije u grupnoj fazi takmičenja.

Meksiko je kažnjen sa 15.000 švajcarskih franaka zbog nedoličnog ponašanja navijača koji su bacali predmete na teren tokom utakmice sa Švedskom.

8:05 Na Mundijalu u Rusiji danas u osmini finala od 16 časova u Moskvi igraju Španija i Rusija, dok se od 20 časova u Njižnjem Novgorodu sastaju Hrvatska i Danska.

Fudbaleri Rusije pokušaće da izbore istorijsko četvrtfinale Svetskog prvenstva, ali će protiv sebe imati “crvenu furiju” koja se pre osam godina popela na krov sveta.

Posle dva startna trijumfa očekivanja javnosti su malo splasla posle ubedljivog poraza od Urugvaja, ali kako se bliži meč sa Španijom euforija je sve veća i u najvećoj zemlji sveta se nadaju da bi mogli da naprave iznenađenje.

Tome u prilog ide i današnja vest iz tabora Španije, koja kaže da se povredio jedan od važnijih igrača u timu Fernanda Jera, Đerar Pike. Pike je tokom subotnjeg treninga povredio skočni zglob, u bolovima se uhvatio za glavu, ali nema zvaničnih informacija o kakvom stepenu povrede se radi.

Iskusni defanzivac je odigrao svaki minut tokom grupne faze Mundijala, a protiv Irana je odigrao 100. utakmicu u reprezentaciji Španije.