Petica Reala nakon minusa, Valensija sigurna protiv Betisa

Prednost Barselone i dalje je ubjedljiva, iako odavno nije bila manja - deset bodova, uz utakmicu manje koju će Katalonci večeras odigrati protiv Rajo Valjekana
Modrić, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 16.03.2013. 23:21h

Utakmice Primera odavno su ove sezone postale klasično otaljavanje posla za Real Madrid, usljed ogromnog bijega Barselone. Ekipa Žozea Murinja obično prespava jedno poluvrijeme, onda se skoncentriše za 20-ak minuta nastavka, što je u većini slučajeva dovoljno za pobjedu.

Tako je bilo prije dvije sedmice u La Korunji, tako je bilo prošle nedjelje u Vigu, tako je bilo i večeras protiv Majorke - tim sa Baleara dva puta je vodio na “Santjago Bernabeuu”, prednost je imao i na poluvremenu, ali je Real sa tri gola u šest minuta nastavka (od 52. do 57.) bez problema riješio i ovaj meč. Završilo se čak i ubjedljivo - 5:2.

Prednost Barselone i dalje je ubjedljiva, iako odavno nije bila manja - deset bodova, uz utakmicu manje koju će Katalonci sjutra odigrati protiv Rajo Valjekana.

Simultanka “merengesa” počela je sa startom drugog poluvremena, a poklopila se sa ulaskom Ozila. Njemac je dirigovao, a ostali pogađali - Ronaldo glavom u 52, Modrić maestralnim šutem iz daljine u 54. i Iguain u 57. za tili čas su okrenuli utakmicu i od 1:2 donijeli Realu nedostižnih 4:2.

“Šest minuta demoliranja”, napisala je “Marka”.

Valensija je savladala Betis 3:0, a domaćinu je posao bio znatno olakšan već od 16. minuta kada je isključen Antonio Amaja koji je skrivio jedanaesterac.

Siguran sa bijele tačke bio je Roberto Soldado, a prednost Valensije udvostručio je Paulao autogolom u 85. minutu.

Konačan rezultat postavio je Žonas u drugom minutu sudijske nadoknade.

Ovim trijumfom, 13. u Primeri, Valensije je ostala u trci za mjesto koje vodi u Ligu šampiona sljedeće sezone.