Jedinstvo ekspresno do bodova

Jedinstvo - Zeta, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 10.03.2013. 10:17h

Fudbaleri Jedinstva zasluženo su savladali Petrovac i došli do važnih bodova u borbi za opstanak.

Iako su igrali u Beranama i zbog kazne bez prisustva publike, Bjelopoljci su bili izuzetno motivisani i već u 5. minutu imali vođstvo od 2:0.

Prvo je Raičević iskoristio grešku odbrane gostiju i rutinski savladao Popovića, a zatim je Đurović sa 15 metara duplirao prednost.

Na drugoj strani Petrovčani su priprijetili preko Đukića koji je iz velike udaljenosti zatresao prečku.

I u drugom poluvremenu Bjelopoljci su dominirali i stvorili dvije stopostotne šanse koje, međutim, nijesu realizovali Đurović i Čujović.

"Zasluženo smo stigli do važnih bodova iako smo za protivnika imali kvalitetnu ekipu Petrovca. Igrali smo ofanzivno i disciplinovano, na vrijeme postigli golove, što nam je i bio cilj. Čestitam mojim fudbalerima na odličnoj partiji i vjerujem da ćemo nastaviti u istom ritmu", istakao je nakon meča šef struke Jedinstva Dušan Jevrić.

"Pružili smo solidnu partiju, ali je bilo teško vratiti se u meč poslije rano primljenih golova. Bjelopoljci su zasluženo trijumfovali, a mi se okrećemo narednim susretima u kojima neće biti lako, jer nas očekuje težak raspored", kazao je pomoćni trener Petrovca Rudolf Marčić.

Jedinstvo - Petrovac 2:0 (2:0)

Berane - Gradski stadion. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Aleksandar Marković (Cetinje). Pomoćnici: Dejan Pajović (Cetinje), Veselin Đuranović (Podgorica). Strijelci: Raičević u 2. i Đurović u 5. minutu. Žuti kartoni: Mihailo Petrović (Jedinstvo), Grbović (Petrovac).

Jedinstvo: Aković 7, Gojačanin 7, Gordić 7, Vojinović 7, Mihailo Petrović 7, Radulović 6,5 (Čujović), Drašković 6,5, Garić 6,5, Raičević 7 (Medenica 6), Đurović 7,5 (Boričić), Miloš Petrović 7.

Petrovac: Popović 5,5, Radulović 5,5, Čelebić 5,5 (Pejaković 5,5), Grbović 6, Mihailović 6,5, Golubović 5,5, Marković 5,5, Đukić 6,5, Šofranac 6,5, Perutović 5,5, Vujačić 5,5 (Pepić 5,5), Jablan 6.