Konte: Milan može da se bori za titulu

"Milan sa Balotelijem može da osvoji skudeto, ima još dosta da se igra do kraja prvenstva, čak 13 utakmica i sve je moguće", rekao je Konte italijanskim medijima.
Antonio Konte, Foto: Reuters
Ažurirano: 19.02.2013. 23:08h

Trener Juventusa Antonio Konte smatra da Milan predvođen Marijom Balotelijem može da se uključi u trku za šampionsku titulu.

Dolaskom Balotelija, Milan je značajno popravio formu, sa šest pobjeda na poslednjih sedam mečeva i već je stigo do trećeg mjesta na tabeli (zajedno sa Laciom), sa 11 bodova manje od lidera Juventusa.

Juventus i Milan su i dalje u trci u Ligi šampiona. Konteov tim je praktično već završio posao oko plasmana u četvrtfinale, pošto je u prvom meču osmine finala u Glazgovu savladao Seltik sa 3:0, dok "roso-nere" sjutra veče čeka derbi meč sa Barselonom.

"Nadam se da će Milan proći. Na evropskoj sceni uvijek navijam za italijanske klubove", dodao je Konte.

Milan narednog vikenda u Seriji A igra gradski derbi sa Interom, dok Juventus dočekuje Sijenu.