Jovetić dvostruki strijelac u laganoj pobjedi "viole"

Crnogorski napadač prvo iz igre, a potom i majstorski iz penala lansirao svoj tim ka trijumfu na Siciliji...
9 komentar(a)
Stevan Jovetić, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.12.2012. 16:28h

Fiorentina je prošetala kroz Siciliju, a Stevan Jovetić se u velikom stilu vratio nakon povrede - crnogorski reprezentativac je postigao dva gola u ubjedljivoj pobjedi (3:0) i došao do brojke od osam pogodaka u sezoni kada su mečevi u Seriji A u pitanju.

Jovetić je prvi gol postigao u 50. minutu nakon asistencije Kvadrada, potom je u finišu iz penala pokazao svu klasu - "panenkom" je matirao Ujkanija i obezbijedio tri boda "violi".

Konačan rezultat je postavio Gonsalo Rodriges, opet as bijele tačke...

Stefan Savić je svih 90 minuta komandovao odbranom svog tima, iako je ovog puta igrao na drugačijoj poziciji nego što je bio slučaj do sada - pokrivao je desnu stranu odbrane.

Napoli je nakon dva vezana poraza u prvenstvu (četiri u svim takmičenjima) konačno reagovao i osvojio tri boda u Sijeni (2:0).

Domaćin je bio u igri sve do 86. minuta. Onda je Kristijan Mađo lansirao "azure" ka trijumfu, koji je iz penala potvrdio Edinson Kavani.

Fudbaleri Intera i Đenove odigrali su danas neriješeno 1:1, u prvoj utakmici 18. kola Serije A.

Inter je bio nadomak šestog poraza u šampionatu, ali je uspio da iščupa bod golom Estebana Kambijasa u 85. minutu meča.

Prednost gostima donio je osam minuta ranije Ćiro Imobile.

Torino je savladao Kjevo sa 2:0, a crnogorski vezista Marko Bakić je meč odgledao s klupe.

Atalanta - Udineze 1:1 (Denis 40 (penal) – Murijel 33)

Bolonja - Parma 1:2 (Sorensen 54 – Valdes 56, 66)

Palermo - Fiorentina 0:3 (Jovetić 50, 83 (penal), Rodrigez (penal) 89)

Sampdorija - Lacio 0:1 (Ernaneš 31)

Sijena - Napoli 0:2 (Mađo 86, Kavani (penal) 90)

Torino - Kjevo 2:0 (Tero (autogol) 12, Gaci 26)

Inter - Đenova 1:1 (Kambjaso 85 - Imobile 77)