Sutjeska pala u Golubovcima, Budućnost novi lider

Budućnost je u gradskom derbiju, nakon mnogo muke, savladala Mladost, i preuzela lidersku poziciju zahvaljujući porazu Sutjeske u Golubovcima
56 pregleda 31 komentar(a)
Bošković, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 24.11.2012. 14:21h

Golom Dragana Boškovića iz penala, u prvom minutu sudijske nadoknade, Budućnost je u gradskom derbiju, nakon mnogo muke, savladala Mladost 1:0, i preuzela lidersku poziciju zahvaljujući porazu Sutjeske u Golubovcima.

Bošković je izborio penal, nakon što ga je u šesnaestercu srušio Ćetković.

Zeta je do minimalne pobjede protiv Sutjeske došla golom Žarka Koraća u 16. minutu.

Zahvaljujući boljoj gol-razlici, i Rudar je na tabeli preskočio Nikšićane, a Pljevljaci su to uradili pobjedom u Pljevljima protiv Mogrena pogotkom Predraga Brnovića 29. minutu.

Neuspjeh u ovom kolu, i to kod kuće, doživio je i drugi nikšićki prvoligaš, Čelik, koji je poražen od Petrovca 2:0. Dvostruki strijelac za petu pobjedu ove sezone Petrovca postigao je Dalibor Đukić u 69. i 73. minutu.

Prvu pobjedu kod kuće u ovoj seoni upisalo je i Jedinstvo, koja je sa 3:0 porazilo omladinski sastav Lovćena. Do ukupno četvrte pobjede u sezoni, Bjelopoiljci su došli golovima internacionalca iz Ugande Eugena Sepija u 65. i 69. i Vladimira Boričića u 67. minutu.

Najzad, važnu pobjedu u borbi za opstanak ostvario je Mornar koji je u Baru savladao Grbalj 1:0. Odlučujući pogodak, za petu pobjedu ove sezone, postigao je Nikola Gačević u 55. minutu.