Argentina i Kolumbija nastavljaju trku

Dvostruki strijelac u pobjedi Argentine protiv Urugvaja bio je Lionel Mesi, as Barselone
Mesi, Foto: Beta AP
Ažurirano: 13.10.2012. 10:33h

Argentina je jutros u Mendozi savladala Urugvaj sa 3:0, u derbiju 8. kola južnoameričke zone kvalifikacija za Svjetsko fudbalsko prvenstvo 2014. godine, i zadržala lidersku poziciju na tabeli sa bodom prednosti u odnosu na drugoplasiranu Kolumbiju koja je u Barankili pobedila Paragvaj sa 2:0.

Dvostruki strijelac u pobjedi Argentine bio je Lionel Mesi. As Barselone je u 66. minutu "otvorio" odbranu Urugvaja, da bi devet minuta kasnije Serhio Aguero udvostručio prednost "gaučosa". Konačnih 3:0 najbolji fudbaler današnjice postavio je u 80. minutu.

Radamel Falkao je, takođe, sa dva gola pomogao Kolumbiji u duelu sa Paravgajem. Napadač madridskog Atletika je donio prednost u 52. minutu, a pobjedu je "overio" u posljednjim trenucima susreta.

Ekvador je u Kitu do pobkede protiv Čilea (3:1) došao poslije potpunog preokreta. Interesantno je da su strijelci sva četiri gola bili Ekvadorci.

Prvi je "djelo" Huana Karlosa Paredesa koji je zatresao sopstvenu mrežu u 25. minutu. Samo osam minuta kasnije Felipe Kaisedo je izjednačio, a isti igrač je u 55. doneo prednost Ekvadoru. Konačnih 3:1 postavio je nekadašnji fudbaler Crvene Zvezde Segundo Kastiljo u sudijskom dodatku vremenu.

Jedina utakmica bez pobjednika odigrana je u La Pazu gdje su Bolivija i Peru podijelili bodove (1:1).

Poveo je Peru golom Huana Karlosa Marina u 21, a izjednačio Alehandro Čumasero u 51. minutu.