ODBROJAVANJE DO EURA

Pregledi i sastavi reprezentacija u grupi A

U grupi A su, pored domaćina Poljske, još Grčka, Rusija i Češka. Evropsko prvenstvo počinje u petak utakmicom Poljska - Grčka u 18 časova
97 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 05.06.2012. 10:36h

Pregled i sastavi fudbalskih reprezentacija koje će od 8. juna do 1. jula učestvovati u Grupi A na Evropskom prvenstvu u Poljskoj i Ukrajini:

POLJSKA

Protivnici: Grčka, 8. juna; Rusija, 12; Češka, 16.

Kvalifikacije: pravo učešća kao jedan od organizatora.

Učinak na EP 2008: grupna faza.

Najbolji rezultat na EP: grupna faza (2008. godine).

Plasman na FIFA rang listi: 65.

Selektor: Francišek Smuda (Poljska).

Sastav

Golmani: Vojceh Šćećni (Arsenal), Gžegož Sandomijerski (Jagelonija), Pžemislav Titon (PSV);

Odbrana: Sebastijan Beniš (Verder), Gžegož Vojtkovjak (Minhen1860), Marcin Kaminski (Leh), Marcin Vasilevski (Anderleht), Jakub Vavržinjak (Legija), Damjen Perki (Sošo), Lukaš Pišček (Borusija Dortmund);

Sredina: Darijuš Dudka (Okser), Adam Matuščik (Fortuna Dizeldorf),Eugen Polanski (Majnc), Maciej Ribus (Terek), Ludovik Obranjak (Bordo), Rafal Muravski (Leh), Jakub Blaščikovski (Borusija Dortmund), Adrijan Miržejevski (Trabzonspor), Rafal Volski (Legija);

Napad: Robert Levandovski (Borusija Dortmund), Artur Sobieh (Hanover), Kamil Grosicki (Sivaspor), Pavel Brozek (Seltik).

GRČKA

Protivnici: Poljska, 8. juna; Češka, 12; Rusija 16.

Kvalifikacije: pobjednik grupe F.

Učinak na EP 2008: grupna faza.

Najbolji rezultat na EP: šampion (2004).

Plasman na FIFA rang listi: 14.

Selektor: Fernando Santoš (Portugal).

Sastav

Golmani: Kostas Čalkijas (PAOK), Aleksandros Corvas

(Palermo), Mihalis Sifakis (Aris);

Odbrana: Janis Manijatis, Avram Papadopulos, Vasilis Torosidis, Hoze Olebas (Olimpijakos), Jorgos Cavelas (Ajntraht), Stelios Malezas (PAOK), Kirjakos Papadopulos (Šalke), Sokratis Papastatopulos (Verder);

Sredina: Grigoris Makos, Nikos Liberopulos (AEK), Jorgos Fotakis(PAOK), Sotiris Ninis, Kostas Kacuranis, Jorgos Karagunis (Panatinaikos), Kostas Fortunis (Kajzerslautern), Janis Fetfacidis (Olimpijakos);

Napad: Jorgos Samaras (Seltik), Kostas Mitroglu (Atromitos), Dimitris Salpingidis (PAOK), Teofanis Gekas (Samsunspor).

RUSIJA

Protivnici: Češka, 8. juna; Poljska, 12; Grčka, 16.

Kvalifikacije: Pobjednik grupe B.

Učinak na EP 2008: polufinale.

Najbolji rezultat na EP: šampion (1960, kao SSSR).

Plasman na FIFA rang listi: 11.

Selektor: Dik Advokat (Holandija).

Sastav

Golmani: Igor Akinfejev (CSKA), Anton Šunin (Dinamo),

Vjačeslav Malafejev (Zenit);

Odbrana: Aleksandar Anjukov (Zenit), Roman Šaronov (Rubin), Jurij Žirkov (Anži), Aleksej Berezuckij, Kirilj Nababkin, Sergej Ignjaševič (CSKA), Dmitrij Kombarov (Spartak), Vladimir Granat (Dinamo);

Sredina: Roman Širokov, Igor Denisov, Konstantin Zirjanov (Zenit), Marat Ismailov (Sporting Lisabon), Alan Džagojev (CSKA), Denis Glušakov (Lokomotiva), Igor Šemšov (Dinamo);

Napad: Andrej Aršavin (Arsenal), Aleksandar Keržakov (Zenit), Roman Pavljučenko (Lokomotiva), Aleksandar Kokorin (Dinamo), Pavel Pagrebnjak (Fulam).

ČEŠKA

Protivnici: Rusija, 8. juna; Grčka, 12; Poljska, 16.

Kvalifikacije: 2. mjesto u Grupi I; baraž sa Crnom Gorom

Učinak na EP 2008: grupna faza.

Najbolji rezultat na EP: šampion (1976, kao Čehoslovačka).

Plasman na FIFA rang listi: 26.

Selektor: Mihal Bilek (Češka).

Sastav

Golmani: Petr Čeh (Čelzi), Jan Laštuvka (Dnjepar), Jaroslav Drobnji (Hamburg);

Odbrana: Teodor Gebre Selasije (Slovan Liberec), Mihal Kadlec (Bajer Leverkuzen), Marek Suhi (Spartak Moskva), Roman Hubnik (Herta), Tomaš Sivok (Bešiktaš), David Limberski, František Rajtoral (Viktorija Plzenj);

Sredina: Jan Rezek (Anortozis), Tomaš Rosicki (Arsenal), Jaroslav Plašil (Bordo), Vaclav Pilarž, Petr Jiraček (Volfsburg), Tomaš Hubšman (Šahtjor), Vladimir Darida, Milan Petržela, Danijel Kolarž (Viktorja Plzenj);

Napad: Tomaš Necid (CSKA Moskva), Milan Baroš (Galatasaraj), Tomaš Pehart (Nirnberg), David Lafata (Jablonec).

Galerija