Pep Gvardiola je posljednji put vodio Barsu na domaćem stadionu, Mesi je upravo njemu posvetio golove i rekord, a na tribinama je bila istaknuta velika zastava sa natpisom "Gracias Pep".
89 pregleda 0 komentar(a)
Mesi, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 05.05.2012. 21:48h

Nevjerovatno individualno dostignuće ostvario je Leo Mesi, pitanje je da li će i kada će neko moći da ponovi takav rezultat - Argentinac je sa četiri gola protiv Espanjola (4:0) stigao do brojke od 50 pogodaka u Primeri!

Kakva utjeha za najboljeg svjetskog fudbalera nakon sedmice tuge u Kataloniji, poraza od Reala i ispadanja od Čelzija u polufinalu Lige šampiona. Na "Nou Kampu" je sve bilo u znaku emocija, Pep Gvardiola je posljednji put vodio Barsu na domaćem stadionu, Mesi je upravo njemu posvetio golove i rekord, a na tribinama je bila istaknuta velika zastava sa natpisom "T'ESTIMEM PEP". U prevodu - volimo te, Pep!

Mesi je stigao do brojke 50, a Real uspješno korača ka - broju 100. Šampion Primere je preokrenuo u Granadi u posljednjih deset minuta, pa će naredne subote protiv Majorke imati veliku šansu da osvoji rekordan broj bodova u Primeri.

Domaćin je punih 76 minuta vodio protiv Reala, a na kraju je presudio sam sebi - Kortes je u 2. minitu sudijske nadoknade postigao autogol za trijumf Reala.

Zakuvalo se na dnu, Rajo Valjekano je petim uzastopnim porazom, a osmim u posljednjih devet mečeva, došao u situaciju da se u posljednjem kolu čupa za opstanak.

Ekipi Andrije Delibašića neophodna je pobjeda protiv Granade, kojoj je za opstanak potreban makar bod.