Povratak Parme na veliku scenu: Za tri godine od Serije D do Serije A

52 pregleda 0 komentar(a)
parma, Foto: Twitter
Ažurirano: 18.05.2018. 21:38h

Nekadašnji italijanski fudbalski gigant, klub koga su voljeli svi, osvajač evropskih trofeja - vratio se u Seriju A.

Parma je ponovo dio elite, nakon dramatičnog posljednjeg kola druge lige - čuvene "mljekadžije" osvojile su drugo mjesto, tako što je direktni rival Frozinone primio gol u 89. minutu duela sa Fođom za 2:2.

Parma, koja je savladala Speciju 2:0, i Frozinone su završili su prvenstvo sa istim brojem bodova, ali Parma ima bolju gol razliku.

Klub koji je osvojio dva Kupa UEFA i Kup pobjednika kupova 90-ih godina prošlog vijeka bankrotirao je prije tri godine, a 2015. bio član Serije D.

Za tri godine se stabilizovao i išao iz promocije u promociju, do večerašnjeg velikog povratka tamo gdje mu je i mjesto.

U Parmi su, tokom slavnih dana, igrali asovi poput Bufona, Kanavara, Bađa, Krespa, Verona, Asprilje i Tirama.