Rudar na korak od finala, Jedinstvo bolje od Čelika

Pljevljaci slavili protiv Petrovca sa 2:0, dok je Jedinstvo rezultatom 1:0 savladalo lidera Druge lige...
Fudbaleri Rudara, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 28.03.2012. 15:24h

Fudbaleri pljevaljskog Rudara i Jedinstva iz Bijelog Polja ostvarili su pobjede u prvim utakmicama polufinala Kupa Crne Gore.

Rudar je danas u Pljevljima, golovima Ivice Jovanovića u 69. iz jedanaesterca i Nenada Stojanovića u 71. minutu, savladao Petrovac 2:0.

Petrovac je od 35. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Nemanja Leverda.

Jedinstvo je u Bijelom Polju pobijedilo Čelik efektnim pogotkom Nebojše Stajića u 78. minutu.

Revanš utakmice biće odigrane 25. aprila.

Finalni meč je na programu je 23. maja na stadionu pod Goricom.

Trofej brani Rudar, koji je prošle godine u finalu nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca bio bolji od Mogrena.

Rudar je trofej osvajao još dva puta (2007. i 2010), dok su po jednom pobjednici Kupa bili Mogren 2008. i Petrovac 2009. godine.

Jedinstvo i Čelik su plasmanom u polufinale ostvarili najbolji rezultat u Kupu Crne Gore.