Real bolji i od Valjekana

Jedini gol na meču dao je Kristijano Ronaldo u 54. minutu, nakon što je nakon kornera petom zatresao mrežu “pčelica”
Ronaldo, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 26.02.2012. 17:55h

Real Madrid nastavlja sa pobjedama u Primeri – ovog puta je u malom gradskom derbiju bio bolji od Rajo Valjekana sa 1:0.

Jedini gol na meču dao je Kristijano Ronaldo u 54. minutu, nakon što je nakon kornera petom zatresao mrežu „pčelica”.

"Da li mi je ovo najljepši gol? Ne bih rekao, jeste bio sjajan, ali mislim da i nije najbolji koji sam postigao", rekao je Ronaldo, koji je već dao 123 gola na 125 zvaničnih mečeva u bijelom dresu (već 29 u Primeri ove sezone).

Real je tako izjednačio klupski rekord po broju pobjeda u gostima (slavio je deveti put u nizu), a Žoze Murinjo upisao 50. trijumf na klupi „merengesa” u Primeri. Specijalni je Real vodio na ukupno 62 utakmice, a upisao je još po šest poraza i remija.

"Rajo nije zaslužio da izgubi ovaj meč. Remi je bio najpravedniji, jer smo igrali protiv fantastičnog protivnika. Ova tri boda je donijela naša odbrana, koja je zaista odradila veliki posao", kazao je Murinjo.

Sevilja je bila bolja od Valensije na „Mestalji” (2:1), dok su Viljareal i Atletik Bilbao remizirali na „Madrigal” (2:2). Osasuna je savladala Granadu, a Sosijedad Majorka...