Po bod za Milan i Napoli, pobjeda Udinezea

Zlatan Ibrahimović je izborio penal i relizovao ga u 72. minutu, ali je 60 sekundi kasnije Alesandro Dijamanti šutem iznenadio Marka Ameliju i donio bod Bolonji
Pato, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 11.12.2011. 22:08h

Milan je kiksao na "Renato Dal'Ari" - šampion Italije osvojio je samo bod protiv Bolonje (2:2).

Domaći su poveli golom vječnog Marka di Vaja u 11. minutu, ali je ubrzo izjednačio još jedan veteran, Klarens Sedorf.

Zlatan Ibrahimović je izborio penal i relizovao ga u 72. minutu, ali je 60 sekundi kasnije Alesandro Dijamanti šutem iz velike udaljenosti iznenadio lošeg Marka Ameliju i postavio konačni rezultat.

Sudija Đankarlo Roki propustio je da dosudi dva penala, po jedan za obje ekipe. A jedini koji je sudio nije postojao - Pato je bio u ofsajdu, a faul nad Ibrahimovićem praktično nije ni postojao.

Za razliku od "rosonera", Udineze nije propustio šansu i makar je do sjutra preuzeo lidersku poziciju Juventusu, koji gostuje Romi.

Golove za "zebre" u pobjedi nad Kjevom (2:1) postigli su Antonio di Natale i Dušan Basta.

Napoli je imao šansu da se približi vrhu, ali je zaustavljen u Novari (1:1).

Domaćin je poveo golom Ivana Radovanovića, a poravnao je Blerim Džemaili šest minuta prije kraja meča.