Jovetić strijelac u pobjedi nad Romom, Juve opet na vrhu

Crnogorski reprezentativac je bio jedan od najzaslužnijih, ne samo što je domaćina doveo u vođstvo u 16. minutu iz penala.
84 pregleda 0 komentar(a)
Stevan Jovetić, Foto: Fonet
Ažurirano: 04.12.2011. 22:10h

Fiorentina je na impresivan način prekinula seriju od tri meča bez pobjede – Stevan Jovetić i drugovi su u Firenci srušili Romu sa ubjedljivih 3:0. Crnogorski reprezentativac je bio jedan od najzaslužnijih, ne samo što je domaćina doveo u vođstvo u 16. minutu iz penala.

Penal je upravo nad Jovetićem skrivio Žuan, koji je zbog toga isključen, a Jovetić je matirao Stekelenburga, poslavši loptu u lijevi donji ugao. To je bio prvi gol Fiorentine nakon 409 minuta.

Domaćin je do odmora postigao još jedan gol, preko Gamberinija, a Roma je u nastavku potpuno posrnula, ne samo na planu igre, već i nervoze. Gago je zbog drugog žutog morao u svlačionicu, dok je Bojan Krkić zbog igranja rukom skrivio penal, i zaradio crveni karton. Najstrožu kaznu realizovao je Oliveira.

To je bila prva pobjeda pod kormilom Delija Rosija, dok je Roma drugi put uzastopno poražena.

Zahvaljujući pobjedi protiv Ćezene, Juventus se vratio na vrh tabele. Torinezi su otpor protivnika slomili tek u posljednjioh 20 minuta. Markizio je u 72. minutu savladao Antonjolija, a desetak minuta kasnije golman Ćezene skrivio je penal i dobio crveni karton. Vidal je bio precizan i Juve je zapečatio svoju osmu pobjedu u sezoni.

Katanija - Kaljari 0:1 (0:0)