Real pregazio Osasunu, het-trik Kristijana Ronalda

Anhel Di Marija asistirao kod četiri gola. Madriđani sada imaju četiri boda i utakmicu više od Barselone
Benzema, Foto: REUTERS
Ažurirano: 06.11.2011. 13:16h

Real nastavlja da fenomenalnim igrama ove sezone. U meču 12. kola Primere, izabranici Žoze Murinja pregazili su Osasunu na "Santijago Bernabeu" sa 7:1 uz het-trik Kristijana Ronalda.

Portugalac je načeo goste iz Pamplone u 23. minutu nakon dodavanja Anhela Di Marije, a potom je bio precizan u 54. minutu iz penala i 58.

Dva gola dao je Karim Benzema (63, 81. minut), a po jednom su mrežu Fernandeza pogodili Pepe (34) i Iguain (40).

Jedini pogodak za goste dao je Balde (31. minut)

Osasuna je od 54. minuta igrala sa igračem manje, jer je lijevi bek Satrustegi morao ranije na tuširanje zbog dva žuta kartona.

Treba istaći da je Di Marija asistirao kod četiri gola.

Inače, ovo je bila prva utakmica u istoriji koju je Real odigrao u podnevnom terminu.

Sada Real ima 28 bodova, četiri više od Barselone, koja će popodne gostovati u Bilbau.